Haberler, Kampanyalar

Haberler, Kampanyalar kategorisine ait (0 kayıt bulundu)
Haberler, Kampanyalar Ekle

ID No: #1076
09.07.2019 11:03

Can Hi-Fi

Nereden bakarsanız bakın çok farklı...!

Yeni kule hoparlörümüz A6 EVO ilhamını bir önceki modelimiz olan A6-XL’den aldı ve onda bulunan en iyi tasarım çözümlerini bünyesinde barındırıyor. 108cm yüksekliğinde ve sadece 20 cm genişliğinde olan A6 EVO dar ve ince bir hoparlör olduğundan her ortama uyum sağlayabilir. 

Ses performansı bakımından kategorisinin şampiyonu olan A6 EVO elmas biçimli, büyüleyici bir kabin tasarımına ve parlak lakeli yan panellere sahip. A6 EVO en iyi İtalyan ahşap ustaları tarafından yapıldı. Siyah lake ve ceviz cila seçenekleriyle İtalyan stilini en iyi şekilde yansıtıyor.

Yüksek performanslı sürücüleri ve yeni crossover tasarımı çok yüksek bir ses kalitesinin elde edilmesini sağlamaktadır. Sürücülerinin hepsi en iyi üreticiler tarafından Gold Note’a özel olarak üretilmiştir. Yeni 5 inç’lik ön mid-woofer sürücüleri SEAS tarafından Norveç’te işlenmiş kağıttan, bir adet havalandırmalı alüminyum kasnaktan ve uzun sarımlı bir bobinden yapıldı. Hoparlörün arkasında titizlikle makinede işlenmiş alüminyum bir arka refleks port bulunmaktadır. 

İçindeki 6 inç’lik sub-woofer sürücünün, konu tonlanmış (simetrik yük) özel bir odacığa yerleştirilmiş olması hoparlörün bas frekans derinliğini (boyutunu) arttırmaktadır. Refleks portu yere doğru baktığından yarı küresel bir emisyon oluşturarak hoparlörün arka ve yan duvarlara yakın konumlandırılmasıyla ilgili sorunları en aza indirgemektedir. 

1 inç’lik ipek kubbeli tweeter, ferro sıvıyla soğutulmuş bir bobine, alüminyumdan bir çepere (flanj) ve seramik bir mıknatısa sahiptir. Pasif bileşenler hoparlöre en uygun olacak şekilde elle tek tek seçilmiş olup hepsi çok düşük toleranslıdır.

Crossover'ında Mundorf ve Clarity' ye özel olarak ürettirilen bileşenler kullanılmıştır. A6 EVO, hoparlörler arka ve yan duvarlara daha yakın yerleştirileceği ön görülerek orta ve nispeten küçük odalar için tasarlanmış olsa da cüssesinden daha büyük ve gövdeli ses üretebiliyor. Böylelikle büyük salonları da o eşsiz müzikalitesiyle doldurmakta hiç de zorlanmıyor. Sürücüleri nispeten küçük olmasına rağmen A6 EVO derin, koyu, kararlı ve güçlü bir bass (düşük frekans) performansı sunma becerisine sahiptir. 

A6 EVO saydamlık, kontrol ve müzikaliteyi garanti eder.

Mutlaka dinleyin…