Yazılar, Makaleler

Yazılar, Makaleler kategorisine ait (36 kayıt bulundu)
Yazılar, Makaleler Ekle

ID No: #132
13.01.2008 00:00

Savatage

Michell Gyro se ikinci tonearm projesi ,second ton

uzun zamandır kafamda olan bir uygulama vardı bir türlü uyguamaya geçirememiştim. elimde her türlü malzeme mevcuttu. sadece 3 adet klavuzlu m5 delik açılacaktı. bu düşünme süreci içerisinde ebaydan bir sme base birde bunun subchasis denen alt şaseye montajı için vida seti almıştım.
sevgili serhan(bestsero) dan yardım istedim tanıdık tornacı var mı diye. sağolsun bütün öğleden sonrasını bana ayırarak ilgili yerlerde rehberlik etti. günün sonunda gerekli olan 3 m5 kılavuzlu delik açılmıştı ve bir 15 dakikada evde kolların montajını ve ayarlamasını yaptım.
gyro ile gelen rb300 haricinde 2. tonearmım sme3009 da kullanıma girmiş oldu. sonuçta ses kalitesine gelince eskisinden daha iyi bir 3. boyut oldu eski haline göre. tabi bu pikap işinde o kadar hassas dengeler var ki çift kolun getirmiş olabileceği daha stabil bir duruştanda olabilir, setupın sıfırdan yapılması sonucunda da bu sesde iyileşme olmuş olabilir. rb300 de denon dl103 var , sme yede yarın elime ulaşacak olan denondl103 ü takıp, mümkün olduğunca eşit şartlarda hangisinin bu kartuşa daha uyumlu olduğunu deneyebileceğim.Etiketler