Saec spc-850 pc-triple c hoparlör kablosu

0 TL 7.100TL
Ürün ID:
43744
İlan Tarihi:
19.06.2023

Kategori:

Hoparlör Kablosu

Durum:
4/5
Marka:
Saec
Model:
Spc-850
Beğeni:
0
Görüntüleme:
1998
Takas:
Hayır
Pazarlık:
Hayır
Kutusu:
Hayır
Teslimatı/Kumandası:
Yok
Kargo:
Diğer
Gönd. Yer.:
Dünya (Worldwide)
Kargo Maliyeti:
Alıcıya Ait
Tah. Karg. M.:
0
Ödeme:
Kullanıcı Profili:

Tıkla Paylaş

Ürün Açıklaması:

İlk sahibiyim,1 yıldan biraz daha uzun bir süredir özenle ve sigarasız ortamda kullanılmıştır. 2 x 247cm şeklindedir. İlk iki görsel ürüne aittir, diğerleri alıntıdır.
 
SAEC (Sound of Audio Engineering Company) 1974 yılında kurulmuş Japonya'nın sektördeki ünlü markalarından biridir.
 
3.4mm2 kalınlığında, 2 iletkenden oluşmaktadır. Kablo kalınlığı 10mm'dir. Ortasında yer alan kalın tek parça bakır telin üzerine 6 gruptan oluşan çok telli bakırın burulmasıyla Japonya'da üretilmiştir.
 
Kullanılan bakır yeni nesil bir bakır olan PC-Triple C bakırdır. PC-Triple C' den kısaca bahsetmek gerekirse; bakır kademeli olarak binlerce kez dövülerek %70'e kadar sıkıştırılır. Sinyal iletimini engelleyen enine yapıdaki dağınık kristallerin benzersiz sürekli dövme teknolojisi kullanılarak uzunlamasına yönde (akış yönünde) sürekli ve ardaşık hale getirerek mükemmel bir iletim perfoması elde edilir. Son görsellerde bakır telin dövülme işlemi sonrasındaki hem mikroskop altındaki hem de normal değişimini görebilirsiniz. Özel dövme işlemlerinden sonra telin kalınlığına göre sıcaklık ve zaman kontrollü tavlama işlemi uygulanarak kristallerin ekstra kaynaşması sağlanarak daha doğrusal bir kristal yapı oluşturulur.
 
Saec, Furutech ve Acoustic Revive şu anda PC-Triple C bakır kullanmaktadırlar.
 
Saec SPC-850 2017 yılında VPG ödüllerinde hoparlör kablosu sınıfında altın madalya ile ödüllendirilmiştir.
 
VPG hakkında da ufak bir bilgilendirme yapmak isterim. 1987 yılında başlayan ve görsel-işitsel ekipmalarda Japonya'daki en büyük ödüllerden biridir. Ülke çapındaki aktif olarak lider bayilerde ve sektörel dergi/yayınlarda yer alan 10 eliştirmen tarafından değerlendirmeler yapılmaktadır. Kendi sitesinde değerlendirme yapanlar ve VPG hakkında detaylı bilgi edinebilir, SPC-850'nin ödülünü teyit edebilirsiniz.

Kablonun bir ayıbı yoktur.
Kullanıcı Bilgileri:
Kullanıcı:
Orhun
Puan: stars
Ülke:
TÜRKİYE
Şehir:
İstanbul
İlçe:
Kadıköy