Haberler, Kampanyalar

Haberler, Kampanyalar kategorisine ait (1 kayıt bulundu)
Haberler, Kampanyalar Ekle

ID No: #866
12.11.2018 10:59

Lotusconcept

Obsidian pikap ve viper pikap kolları lotusconcept te

Mükemmel ürünler uzun araştırmalar ve ürün geliştirmelerden sonra ortaya çıkıyor. Tıpkı Obsidian pikap ve Viperpikap kolu gibi. Her iki ürün de Continuum Audio Labs’in son 10 yıl boyunca yürüttüğü ARGE’nin bir neticesi. Firmanın internet sitesinde yer alan özet anlatımı:

Obsidian’ı yaratmak pek çok yönden elit bir spor araba tasarlamaya benziyor. Onlarca yıldan uzun süredir ekibimizin kazandığı bilgi birikimi bu tasarımın şasesini oluşturuyor. Obsidian’ın, kendisi için özel tasarlanan, çığır açıcı, yeni DC motorun da bir spor araba motoru ile benzer olduğu açık. Otomobil tasarımında olduğu gibi metalurji kritik noktaydı, özellikle de Obsidian’da bol kullanılan tungsten söz konusu olduğunda, aşırı yüksek yoğunlukta, içsel olarak sönümlenmiş bu metal, araştırmalarımıza göre pikaplarda kullanmak için idealdi. Tabi ki, her mükemmel spor araba çığır açıcı bir tasarım sonucu ortaya çıkar, Obsidian’da bu, ayrıştırılmış kol montaj düzeneği ve kaidesiz baza olarak kendini gösterdi.

Obsidian’ın görsel estetiği de sesi kadar etkileyici. Kaidesiz tasarımda pikap kolu ve motor, ayrı ve mekanik olarak izole edilmiş düzeneklere monte edili, böylelikle her tür titreşim tümüyle sönümlenmiş ve/veya kritik komponentlerden uzaklaştırılmış. Bu basitleştirilmiş tasarım ile pek çok potansiyel titreşim kaynağı elimine edilirken fonksiyonel ve bir o kadar yenilikçi bir görünüm ortaya çıktı.

Alan Sircom’un HiFi+ dergisindeki incelemesi için tıklayın.