AUDIOPHILE.ORG KULLANIM KURALLARI

 • İLAN GİRİŞ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  Bir ilanın içinde gerek yazı, gerek resim veya başka bir biçimde şu türde girişlerin yapılması yasaktır;
  - Rakip sitelere verilecek linkler,
  - Mal ve hizmet alan, satan veya ticaretini yapan sitelere verilecek linkler,
  - Audiophile.org dışında ticaret yapılmasını öneren veya Audiophile.org kullanıcılarına doğrudan satış yapmayı amaçlayan sitelere verilecek linkler,
  - Audiophile.org’da satışı yasak olan ürünlerin satışını yapan web sitelerine verilen linkler,
  - Audiophile.org kullanıcı bilgisi ve şifresini sorgulayan sitelere verilen linkler.
  - İlan verenin elinde mevcut olmayıp bir ürünün getirtilme vaadi ile verilecek ilanlar
  - Fiyat rekabeti, haksız rekabet amacı ile veya başka ürünleri karalama amacı ile giriş yapıldığı şüphe uyandıran ilanlar
  - Sürekli büyük harf kullanarak girilen ilanlar
  - Süresi dolmadan önce satıldı olarak işaretlenen bir ürünün 30 gün içinde tekrardan satılmamış gibi girilmesi
  - Satılan bir ürünün girişinin içinin boşaltılması daha sonra satıldı olarak işaretlenmesi
  - Aynı ürünün birden fazla kategoriye girilmesi
  - Aynı ilanın içine birden fazla ürün için reklam ve tanıtım mahiyetinde ve ticari olduğu şüphe uyandıracak giriş yapılması

  Yukarıdaki türde girişlerin belirlenmesi site yönetiminin takdirindedir. Bu tür girişler bir uyarı yapılmadan site yönetimi tarafından silinebilirler, kullanıcının üyeliği ban edilebilir. Böyle bir durumda kullanıcı bir hak iddia edemez veya ücret iadesi isteyemez

  Internet üzerinden alışveriş etkin güvenlik temeline dayanır. E-ticaret, sanal mağaza, Online alışveriş bu temel ilke üzerine kurulur. E-ticaret uygulamalarında güvenlik temelinin ana unsuru karşılıklı dürüstlüktür. audiophile.org tüm kullanıcılarının dürüst olduğuna inanmaktadır. Ürün alım ve satımında doğru ve eksiksiz iletişim önem taşımaktadır. Aklınıza takılan her konuda alıcı/satıcı ile iletişime geçmek için tereddüt etmeyiniz.

  Internet yoluyla Online alım-satım ile ilgili problemlerin büyük bir bölümü yanlış anlaşılmalardan kaynaklanmaktadır. Eğer herhangi bir ilanın içeriği veya doğruluğu hakkında şüpheniz var ise lütfen söz konusu ilanı site yönetimine bildiriniz. Yapacağımız inceleme sonucunda hataları düzeltebilir, hatta kullanıcının üyeliğini iptal edebiliriz. Yapılacak değerlendirme audiophile.org portalı yönetimine aittir ve bu değerlendirmeye itiraz edilemez.

  1. Kanunlara Uyum

  Giriş yaparken tüm ülke kanunları ve kurallarına uymak zorundasınız. Kanunsuz mal ve hizmetlerin satışını bu sitede yapamazsınız. Kanunları ve yasaları bilmemek kanuna göre bir mazeret kabul edilemez. Hangi mal ve hizmetlerin kanunsuz olduğunu bilmek giriş yapan kişinin sorumluluğundadır.

  2. Kullanıcı Yasaklaması

  Yasalara veya site kurallarına uymadığına inandığı bir durumla karşılaştığında Audiophile.org, ilgili kişinin üyeliğini ve kontürünü habersiz iptal etme ve yasal mercilere şikayet haklarını saklı tutar.

  3. Site Kurallarının Kabulü

  Audiophile.org, tüm kullanıcılarına, sınıflandırılmış ilanlar, tartışma forumları ve e-posta hizmetleri dahil Online hizmetler sunar (bundan böyle tüm bu işlemler "Hizmet" olarak anılacaktır) ve bu hizmet aşağıdaki Kullanma Şartlarına tabidir.

  Bu şartlar, zaman içinde Audiophile.org tarafından değiştirilebilir, güncellenebilir. Audiophile.org'un herhangi bir hizmetini kullandığınızda bu şartları kabul ettiğinizi ve tamamına uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca belirli bir Audiophile.org hizmetini kullanırken bu hizmet için yürürlükte bulunan ve zaman içinde değiştirilebilecek olan ilkelere de uygun hareket etmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

  Bu şartlara veya yapılan değişikliklere herhangi bir şekilde itiraz etmeniz veya herhangi bir nedenle Audiophile.org'dan tatmin olmamanız halinde sadece Audipphile.org'u kullanmaktan vazgeçme hakkına sahipsiniz.

  4. İçerik

  Hizmet’te yayınlanan veya hizmet üzerinden aktarılan veya bağlanılan bildiriler, mesajlar, metinler, dosyalar, resimler, görüntüler, videolar, ses kayıtları veya diğer materyaller ("İçerik") bunlara yayınlanmadan önce sahip olan kişiye ait addedilir.

  Diğer bir deyişle yayınladığınız veya hizmet aracılığıyla sunduğunuz tüm içerikten ve e-postalardan tamamen siz sorumlu kabul edilirsiniz. Audiophile.org, sadece alıcı ve satıcıyı karşı karşıya getirir.

  Hizmetimiz aracılığıyla sunulan içeriklerin Audiophile.org tarafından kontrol edilmediğini ve içeriğinden Audiophile.org’nın sorumlu olmadığını ve Hizmeti kullandığınız zaman saygısız, saldırgan, kaba, yanlış, yanıltıcı veya itiraza açık bilgi ve içeriklere erişebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

  Audiophile.org sitesi aracılığıyla sunulan içerik, Audiophile.org'dan tamamen bağımsız olan diğer web sitelerine bağlantı sunabilir. Audiophile.org, bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğu, bütünlüğü veya gerçekliğine ilişkin de hiçbir garanti vermez. Diğer web sitelerine kurduğunuz bağlantılar tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

  Herhangi bir içeriğin kullanımına ilişkin tüm riskleri değerlendirmeniz ve üstlenmeniz gerektiğini, içeriğe güvenemeyeceğinizi ve Audiophile.org'un herhangi bir içerikten veya posta, e-posta veya hizmetler ile sunulan içeriğin kullanımı sonucu oluşabilecek zarar ve ziyanlardan hiçbir durumda sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  Audiophile.org'un içerikleri ön elemeden geçirmediğini veya onay mekanizmasına tabi tutmadığını, ancak bir ihbar veya kendi takdiri ile, kullanım koşullarının ihlal edilmesi veya başka bir neden ile bunları bildirimsiz reddetme, silme veya taşıma hakkı olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  5. Spam Mail Politikası

  Audiophile.org, eposta adreslerine veya Audiophile.org bilgisayar sistemleri üzerinden yasaklanmış veya talep edilmemiş eposta reklamları gönderilemez. Aksine davranışlar, Audiophile.org bilgisayar sistemlerinin izinsiz kullanımı bu şartların ve Türkiye yasalarının ihlal edilmiş olması anlamına gelir ve bu tür ihlaller yapan kişi ve temsilcisinin sivil ve cezalara tabi tutulmasına neden olabilir.

  6. Gizlilik ve Özel Bilgilerin İfşası

  Audiophile.org sitesinde yer alacak bilgiler ve içerik, Gizlilik Politikası na tabidir ve Gizlilik ve Özel Bilgiler adresinde açıklanmıştır. Audiophile.org web sitesini veya Hizmeti kullanmanız bu Gizlilik Politikasını baştan sona okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

  Ayrıca Audiophile.org, aşağıdaki şartlar altında içeriğinizi, eposta adresinizi, IP adresinizi ve diğer bilgilerinizi saklayabilir veya gerekli yasal mercilere verebilir;

  • Yasalara uygun olmayan bir durum var ise veya mahkemelerin talep etmesi halinde,

  • Üçüncü bir şahıs tarafından haklarının ihlal edildiği iddialarına karşı,

  • Üçüncü bir şahsın iletişim bilgilerinin izinsiz veya bir taciz şeklinde yayınlandığı veya aktarıldığına ilişkin iddialar karşısında,

  • Audiophile.org kullanıcıları veya genel olarak toplumun hak, çıkar ve kişisel güvenliklerini korumak amacı ile

  7. Tescilli haklar

  Site içeriği, telif hakkı yasaları ve uluslar arası anlaşmalarca izin verilen maksimum dereceye kadar korunur. Hizmetlerden elde edilen içerikleri Audiophile.org’nın yazılı izni olmadan kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı ve hizmette sergilenen tüm telif hakkı bildirilerine uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Hizmette yer alan hiçbir kaynak kodunu açamaz veya ayıramaz, terse işleyemez veya tespit etmeye çalışamazsınız. Yukarıda belirtilen hususları sınırlamadan ticari amaçlarla hizmetlerin herhangi bir bölümünü çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, yeniden satmamayı veya kendi çıkarlarınız için kullanmamayı kabul etmiş olursunuz.

  Audiophile.org, site kullanıcıları, hizmetin halka açık bir bölümünde içerik yayınlayarak otomatik olarak Audiophile.org'a söz konusu içeriği kullanmak, kopyalamak, göstermek ve dağıtmak ve söz konusu içerikten elde edilen çalışmaları hazırlamak ve diğer çalışmalara dahil etmek ve söz konusu hususlara ilişkin alt lisanslar vermek için gayri kabulü rücu, sürekli, özel olmayan, tamamen ödenmiş, global bir lisans vermiş olur.

  Bunun yanı sıra içeriği, Hizmetin halka açık bir bölümünde yayınlayarak herhangi bir nedenle herhangi bir tarafa Hizmet üzerinde içeriği kullanma, gösterme, kopyalama, çoğaltma veya kendi çıkarları için kullanma hakkını vermiş olur.

  8. Kurum, şahıs ve topluluklarla olan ilişkiler

  Organizasyonlar ve/veya bireylerle hizmet üzerinden veya hizmet aracılığıyla kuracağınız ilişkiler, alacağınız/vereceğiniz mal ve hizmetlere ilişkin ödeme ve teslimatlar dahil her türlü ilişki, tamamen sizinle bu organizasyon ve/veya kişiler arasındadır. Audiophile.org bu ilişkilerden kaynaklanan kayıp veya hasarlardan sorumlu olmayacaktır.

  Katılımcılar veya kullanıcılar ve üçüncü bir taraf arasında bir anlaşmazlık olması durumunda Audiophile.org’nın konuya dahil olma yükümlülüğü olmadığını kabul edilmiş sayılır. Bir veya daha fazla kullanıcıyla herhangi bir anlaşmazlık yaşamanız durumunda hizmetlerimizden kaynaklanmış veya kaynaklanmamış olsun Audiophile.org görevlileri, çalışanları, temsilcileri ve varislerini bunlara ilişkin olan her türlü iddia, talep, tazminat ve hasarlara ilişkin haklardan ibra etmiş kabul edilirsiniz.

  9. Yürütme

  Siteye giriş yaptığınız zaman aşağıdaki içerikleri hiçbir biçimde yayınlamamayı, e-posta ile göndermemeyi veya sunmamayı kabul etmiş olursunuz;

  • Yasal olmayan, zararlı, tehdit unsuru yaratan, hakaret niteliğinde, taciz edici, küçük düşürücü, onur kırıcı, diğer kişilerin gizliliklerini ihlal eden veya herhangi birisine veya birilerine zarar veren bilgiler,

  • Fiili olarak cinsel ilişkiye giren bir kişiyi gösteren (buna aşağıdakiler dahil ancak sadece bunlarla sınırlı değildir) (i) cinsel birleşme, jenital-jenital, oral-jenital, anal-jenital, veya oral-anal, ister aynı cinsten ister karşı cinsten kişilerle veya (ii) hayvanlarla cinsel ilişkide bulunma veya (iii) mastürbasyon veya (iv) sadist eğilimli veya mazoşist eğilimli, veya (v) herhangi bir kişinin jenital veya edep yerlerinin şehvet uyandırıcı bir şekilde gösterilmesi.

  • Bir kişi veya belirli bir grubu, din, dil, fiziksel engel, cinsiyet, cinsel eğilim, ırk, etniklik, yaş veya özürleri esas alarak taciz eden, alçaltan, göz dağı veren ve nefret niteliği taşıyan bir şekilde nitelendirmek.

  • Vahşet ve vahşet ile ilgili her türlü resim, iddia, yazı ve içerikler.

  • Bir Audiophile.org çalışanı dahil ancak sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kişi veya kurumu taklit eden veya bu kişi veya kurumla ilişkinizi yanlış veya hatalı bir şekilde gösteren içerikler (bu hüküm yasal olarak yasal olarak toplum şekillerinin aldatıcı olmayan parodilerini içeren mesajlara uygulanmaz).

  • Bir kişinin yazılı onayı olmadan o kişi hakkında yayınlanan kişisel veya tanımlayıcı bilgiler.

  • Yanlış, yanıltıcı, aldatıcı, bilgiler,

  • Herhangi bir tarafın patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı veya diğer mülki haklarını ihlal eden veya hiçbir yasa veya sözleşme veya mutemet ilişki altında açıklama hakkına sahip olmadığınız içerikler.

  • "ilişki pazarlama", "çöp posta", "Spam", "zincir postalar", ürünler veya ticari çıkarlar hakkında bilgilendirilmek istemeyen Audiophile.org kullanıcılarına eposta ile gönderilen reklamlardan oluşan veya reklamları içeren içerikler.

  • "Hizmetler" altında izin verilenler dışında ticari hizmetlere veya web sitelerine bağlantıları içeren içerikler.

  • Yasadışı hizmetlerin veya satışı yasaklanmış veya yasalarca kısıtlanmış malların reklamını ve/veya satışını yapan içerikler,

  • Yazılım virüsleri, herhangi bir bilgisayar yazılımı veya donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının fonksiyonelliğini kısıtlamak veya zarar vermek üzere tasarlanmış diğer bilgisayar kodları, dosyaları veya programlarını içeren içerikler.

  • Siteye aşırı sayıda mesaj gönderilmesi ile diyalogun normal akışını engelleyen veya diğer kullanıcıların hizmetleri kullanmasını negatif bir şekilde etkileyen içerikler.

  • Hizmet ile aktarılan içeriklerin menşeini saklayan yanlış eposta adresleri veya sahte sayfa başlıkları veya maniple edilmiş tanımlayıcılar içeren içerikler,

  Yukarıdaki maddelerin yanı sıra aşağıdaki eylemlerde bulunmayacağınızı da kabul etmiş sayılırsınız;

  • Ticari ve yasa dışı amaçlarla diğer kişiler hakkında kişisel veriler toplamak.

  • Otomatik yollar kullanmak, örümcekler, robotlar, veri arama araçları veya buna benzer Audiophile.org tarafından açıkça izin verilmeyen durumlarda hizmetten veri indirmek,

  • Yerel olmayan veya ilgisiz içerikleri yayınlamak, aynı veya benzer içeriği tekrar tekrar yayınlamak veya makul olmayan veya uygun olmayan şekilde büyük yükleri alt yapımıza yüklemek.

  • Aynı maddeyi veya hizmeti birden fazla sınıflandırılmış kategori veya forumda veya birden fazla temel bölgede yayınlamak.

  • Audiophile.org'un bilgisayar sistemlerine izinsiz erişim sağlamaya çalışmak veya Hizmetin veya Audiophile.org web sitesinin kalitesini etkileyen veya fonksiyonelliğine zarar veren faaliyetlerde bulunmak.

  10. Hizmete ilişkin kısıtlamalar

  Audiophile.org'un, içeriğin boyutu, maksimum gün sayısı, eposta ların maksimum sayısı gibi teknik veya diğer nedenler ile hizmet kullanımını kısıtlayabileceğini kabul etmiş bulunuyorsunuz. Hizmet tarafından aktarılan veya muhafaza edilen içeriklerin silinmesi veya aksamasından Audiophile.org'un sorumlu olmadığını kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  Audiophile.org, bir bildiri ile veya herhangi bir bildiri göndermeden Hizmeti (veya herhangi bir bölümünü) değiştirme ve sonlandırma hakkına sahiptir ve Audiophile.org, Hizmet üzerinde yapılan değişiklikler, Hizmeti askıya alma veya sona erdirme kararından dolayı üçüncü bir tarafa veya size karşı sorumlu tutulamaz.

  11. Hizmete Erişim

  Audiophile.org kullanıcısına kişisel olarak kullanmanım için kısıtlı ve özel olmayan Hizmet erişim hakkı verir. Audiophile.org'un yazılı izni olmadan bir başka kullanıcının içeriği veya herhangi bir kısmı değiştirilemez ve yüklenemez. Kişisel kullanım hakkı, içeriğin toplanması, biriktirilmesi, kopyalanması, gösterilmesi veya hizmetten türetilenlerin kullanımını veya Audiophile.org tarafından açıkça belirtilmediği sürece veri arama, robotlar, örümcekler veya benzer verileri toplama araçlarını içermez.

  Genel amaçlı internet arama motorları ve sadece hizmete olan üst bağlantıları göstermek amacıyla bilgi toplamak için kullanılan ticari olmayan hakla açık arşivler sınırlı birer istisnadır ve her birinin sabit IP adresi veya kolayca tanımlanabilir bir ajan kullanan bir seri IP adresi kullanmaları gerekir.

  "Genel amaçlı internet arama motoru" bir web sitesi veya arama motoru veya sınıflandırılan listelerde ve ev, iş, satış, hizmet veya kişisel ilanlar gibi sınıflandırılan listelerin alt gruplarında uzmanlaşan veya sınıflandırılmış reklam hizmetleri sunma işinde olan diğer hizmetleri içermez.

  Audiophile.org web sitenizde, Hizmet üzerindeki yayınlara bir üst bağlantı oluşturmanıza veya bunları göstermenize izin verir ancak bu tür bir kullanım kesinlikle ticari amaçlar gütmeyecek ve/veya haber yayınlama amacı içermeyecektir. Audiophile.org, çalışanları veya bağlı kişileri yanlı, yanıltıcı, aşağılayıcı bir şekilde veya saldırı niteliğinde tasvir etmedikçe Audiophile.org sitelerinin ana sayfasına üst bağlantılar oluşturabilirsiniz.

  Hizmetin, Audiophile.org tarafından size müsaade edilen yetki kapsamındaki erişimin ötesinde kullanılması derhal bu izni sona erdirir. Hizmet veya Hizmet ile sunulan içeriklerin başka amaçlarla kullanımından faydalanmak, bunları toplamak, biriktirmek, kopyalamak için (ticari amaçlar dahil) Audiophile.org'dan kullanım hakkı satın almanız gerekir.

  12. Hizmetlerin feshedilmesi

  Audiophile.org'un, şartlara uygunsuz hareket ettiğinize inanması durumunda kendi takdiri ile hesabınızı etkinleştirme ve etkisiz hale getirme, eposta veya IP adresinizi bloke etme veya Hizmetlere (veya herhangi bir bölümüne) erişiminizi veya kullanımınızı derhal veya bir bildiri göndererek feshetme ve hizmet içindeki içerikleri herhangi bir nedenle çıkarma hakkı vardır.

  Ayrıca Audiophile.org'un Hizmetlere erişiminizi feshetmesinden dolayı size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir şekilde sorumlu olmayacağını ve söz konusu fesih sonrasında Hizmetlere erişime teşebbüs etmeyeceğinizi kabul edersiniz.

  13. Garantiden Feragat

  Audiophile.org sitesinin ve Hizmetin kullanımına ilişkin risklerin tamamen size aittir. Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org, güvenlik, güvenilirlik, doğruluk, Audiophile.org Sitesinin ve Hizmetin performansına ilişkin tüm garantilerden feragat eder.

  Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org sitesinden veya Hizmetten erişilen veya Audiophile.org sitesindeki bağlantılardan ulaşılan diğer hizmetler veya mallara ilişkin garantilerden de feragat eder. Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org sitesi veya Hizmet ile bağlantılı olarak virüsler veya diğer zararlı bileşenlere ilişkin garantilerden de feragat eder.

  14. Sorumlulukların Sınırlanması

  Meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya ziyan, ister Audiophile.org sitesinin veya Hizmetin kullanımından veya yanlış kullanımından kaynaklansın, ister Audiophile.org sitesi veya Hizmetin kullanılamamasından, kesilmesinden, askıya alınmasından, değiştirilmesinden veya sona erdirilmesinden kaynaklansın, Hizmeti kullanmanızdan kaynaklanan direkt, dolaylı, özel, hiçbir hasardan Audiophile.org sorumlu tutulamaz.

  Bu kısıtlama aynı zamanda Audiophile.org sitesi, Hizmet veya bağlantılara ilişkin olarak yayınlanan veya bunlar üzerinden elde edilen bilgi veya öneriler veya bunlar üzerinden elde edilen hizmet veya ürünlerden kaynaklanan hasarlara da uygulanır.

  15. Tazminat

  Audiophile.org ortakları, görevlileri, çalışanları, bağlı şirketleri, varisleri, temsilcileri, müdürleri, hizmet tedarikçileri, tedarikçileri ve personelini uygun avukatlık ücretleri ve mahkeme giderleri dahil, üçüncü tarafların, Hizmet ile sunduğunuz içerikten veya hizmetin kullanımından, şartların ihlalinden, temsil ve garantilerin ihlalinden veya diğer hakların ihlalinizden kaynaklanan iddia ve taleplerine karşı sorumlu tutmayacağınızı ve giderlerinizi karşılayacağınızı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

 • ALIM SATIM BÖLÜMÜ

  Yeni ya da ikinci el aletlerinizi bu bölümde satışa ya da takasa çıkarabilirsiniz. Bu bölümün belirli yerleri ücretlidir. Bu bölüme sadece ürün bilgisi girebilir, firma tanıtımı veya reklam mahiyetinde bir bilgi giremezsiniz.

  Eğer profesyonel satıcı iseniz, firmanızı sadece SATICILAR bölümünde tanıtabilirsiniz. Yeni ürünleriniz, kampanyalarınızı, haberler bölümünde tanıtabilirsiniz.

  30 gün üzerinde 5 ilandan fazla giriş yapılması ücrete tabidir. Site yönetimi tarih ve bedelleri değiştirme hakkını saklı tutar

  Lütfen hiç bir ilanınızda reklam tarzında giriş yapmayınız. Sitemizde reklamlar ücrete tabidir. Bu konuda soru ve istekleriniz için info@@audiophile.org a mail atınız.

  Ricamız yazı ve yorumlarınızda etik değerler kurallarına uymanız, kimseyi kırıcı, zedeleyici ya da haksız rekabet yaratıcı yazı yazmamanız

  Web sitemiz sayesinde sunulan içerikler tarafımızca kontrol edilmez, ancak bir şikayet durumunda saygısız, saldırgan, kaba, yanlış, yanıltıcı haksız rekabet ve şiddet içerici mesajlar bir uyarı yapmaksızın silinebilir ve içerik sahibin siteye girişi durdurulabilir.

  Lütfen satılan değerlerinizi girişlerim menüsünden SATILDI olarak işaretlemeyi (KAPAT) unutmayınız. Satıldı olarak işaretlenen değerler ile süresini aşan ilanlar eski ilanlar veri tabanına kaydedilirler. Satılan bir ürünü yorum yazarak satıldı olarak göstermek yasaktır.

  Giriş yaparken sürekli büyük harf kullanmak yasaktır. Bu tip girişleri bir uyarı yapmadan sildiğimizi belirtmek isteriz.

  Audiophile.org web sitesi, sadece satıcılar ya da alıcılar tarafından yayınlanacak satış ya da alım ilanının sitede yayınlanmasından sorumludur. Alıcı ya da satıcıyı tanımak ya da bilmek gibi bir taahhüdü yoktur. Alım ve satım işlemi tamamen alıcı ve satıcının kendi sorumluluğundadır bu yüzden bir ticari işlem yapmadan önce karşı tarafı çok iyi tanıyarak kendinizi garantiye almanızı öneririz.

  Resimlerinizi küçültmek için https://www.audiophile.org/iview.php linkindeki programını indirebilirsiniz.

  Satılan ürünlerinizi yorum yazarak değil üyelik bilgileri/girişlerim bölümünden satıldı olarak işaretlemeniz gerekmektedir.

 • ÜCRETLER

  İlan Giriş ücreti, satışa ürün koymak ya da tanıtım yapmak için belirli fiyat aralıklarına göre hesaplanan ürün sergileme ücretidir. Bu ücretin iadesi yoktur.

  İş bu portalın belirli kategorileri ücretli, belirli kategorileri ise ücretsizdir. Ayrıca "Vitrin-Koyu Yazı-Özellikli Giriş" gibi ilanı ön plana çıkartan ve satış şansını kolaylaştıran özellikler ücretlidir. Ücretli olan bu özelliklerden yararlanmak isteyen sayın kullanıcı, bu sayfada belirtilen fiyatlara bakarak arzu ettiği tutarda “PAKET” (PEŞİN ÖDEME) satın alarak portalın ücretli bu bölümlerinde kullanır.

  Kullanıcının satın almış olduğu paket cari hesabına alacak kaydedilir ve kullanım yaptıkça cari hesaptan düşülür. Paketlerin geçerliliği 5 (Beş) yıl’dır. Beş yıl boyunca kullanılmamış paketler geçerliliğini yitirir

  İlan Giriş ücreti ödemesinde kredi kartı veya PayPal kullanılır. Bazı kullanıcılar web ortamında kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemiyor olabilirler. Bu modası geçmiş bir korkudur. Kurulduğumuz günden bu yana, uzun yıllardır tek bir şikayet dahi almadığımızı bilmenizi istiyoruz. Kart Bilgileriniz Garanti Bankası tarafından güvenli SSL ortamında otomatik olarak alınmakta olup site yönetimi tarafından hiç bir şekilde görünmemekte, sitemizde izi kalmamaktadır.

  Audiophile.org yönetimi kredi kartı bilgilerinizi hiç bir şekilde depo etmeyeceğini ve istediğiniz dışında kullanmayacağını beyan ve taahhüt eder. Satıcılarda belirtildiği gibi, listeledikleri ürünün niteliğinden tamamen kendileri sorumludurlar.

  Satıcılar, ürün listelerken Audiophile.org’ın kurallarına uyacaklarını önceden kabul etmiş sayılırlar. Audiophile.org’ın belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri İlana girmemelidirler. Yukarıdaki durumlardan bir veya birkaç tanesinin olması sonucunda, Audiophile.org giriş yapılan ilanı silebilir ya da kullanıcının üyeliğini iptal edebilir.

  Paypal ile ödeme yapmak için info@audiophile.org adresine mail atınız !

  Kategori Ücretsiz İlan Ücretli İlan Bold İlan Özellikli İlan Vitrin İlan
  Haber ve Duyurular 15 TL~4.0 USD
  10 Gün
  15 TL~4.0 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  7 Gün
  5 TL~1.3 USD
  7 Gün
  Amplifikatör Ücretsiz
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  Hoparlör Ücretsiz
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  Kablolar Ücretsiz
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  Dijital Aletler Ücretsiz
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  Analog Aletler Ücretsiz
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  Satıcı ve İthalatçılar 30 TL~7.9 USD
  Süresiz
  30 TL~7.9 USD
  Süresiz
  10 TL~2.6 USD
  Süresiz
  20 TL~5.3 USD
  20 Gün
  20 TL~5.3 USD
  20 Gün
  Aksesuar, DIY Ücretsiz
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  10 Gün
  3 TL~0.8 USD
  10 Gün
  Diğerleri Ücretsiz
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  90 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  5 TL~1.3 USD
  10 Gün
  Aranıyor İlanları Ücretsiz
  90 Gün
  2 TL~0.5 USD
  90 Gün
  2 TL~0.5 USD
  90 Gün
  3 TL~0.8 USD
  10 Gün
  3 TL~0.8 USD
  10 Gün
 • ÜYELİK VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  ÜYELİK VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  1. Taraflar

  İşbu Bireysel Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle “Üyelik Sözleşmesi” olarak anılacaktır); “: TB ETicaret Hizmetleri - Özhan Atalay, İmes San. Sitesi 305 Sokak Dudullu İstanbul info@audiophile.org Bundan böyle SATICI olarak anılacaktır ile www.audiophile.org Portalına üye olmak için işbu Üyelik Sözleşmesi ile ayrılmaz parçası olan eklerine ve www.audiophile.org Portalında yer alan şartlar ile kurallara onay veren 'Üye' arasında elektronik ortamda akdedilerek yürürlüğe girmiştir.

  2. Tanımlar
  “Portal”: www.audiophile.org isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan “SATICI”nın“Hizmetler”ini sunduğu internet sitesi.
  “Kullanıcı”: “Portal”a erişen her gerçek veya tüzel kişi.
  “Üye”: “Portal”a üye olan ve 'Portal' dahilinde sunulan hizmetlerden belirlenen koşullar dahilinde yararlanan “Kullanıcı”.
  “Üyelik”: “Üye” olmak isteyen “Kullanıcı”nın, “Portal”daki üyelik formunu doğru ve gerçek bilgilerle doldurması, verdiği kimlik bilgilerinin “SATICI” tarafından onaylanması ve bildirimi ile kazanılan statüdür. Üyelik işlemleri tamamlanmadan “Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz. “Üyelik” hak ve yükümlülükleri, başvuruda bulunana ait olan, kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü şahsa devredilemeyen hak ve yükümlülüklerdir. “Üyelik” başvurusu herhangi bir sebep gösterilmeksizin “SATICI” tarafından reddedilebilir veya ek şart ve koşullar talep edilebilir. “SATICI” gerekli görmesi halinde “Üye”nin “Üyelik” statüsünü sona erdirebilir, “Üyelik”i herhangi bir sebeple sona erenin sonradan yapacağı “Üyelik” başvurusunu kabul etmeyebilir.
  'Üyelik Sözleşmesi': “Portal”da yer alan şartlar ve koşullar ile eklerden oluşan, kullanıcının “Üyelik Sözleşmesi”ni anladığına ve kabul ettiğine ilişkin elektronik olarak verdiği onay neticesinde elektronik ortamda akdedilen, ayrılmaz parçası olan ekler ile “Portal”da yer alan şart ve kurallarla birlikte bir bütün olan elektronik sözleşme.
  'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı': “Üye”nin 'Portal' içerisinde sunulan hizmetlerden yararlanmak için gerekli olan iş ve işlemleri gerçekleştirdiği, 'Üyelik”le ilgili konularda “SATICI”e talepte bulunduğu, 'Üyelik bilgilerini güncelleyip, sunulan hizmetlerle ilgili raporlamaları görüntüleyebildiği, kendisinin belirlediği ve münhasıran kendisi tarafından kullanılacağını taahhüt ettiği 'kullanıcı adı' ve 'şifre' ile 'Portal' üzerinden eriştiği 'Üye'ye özel internet sayfaları bütünü.
  “AUDIOPHILE.ORG Hizmetleri” ('Hizmetler'): 'Portal' içerisinde 'Üye'nin işbu “Üyelik Sözleşmesi” içerisinde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla “SATICI” tarafından sunulan uygulamalardır. “SATICI”, 'Portal' içerisinde sunulan 'Hizmetler'inde dilediği zaman değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. Yapılan değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili 'Üye'nin uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar “Portal”dan 'Üye'ye duyurulur, açıklanan şartlar ve koşullar “Portal”da yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.
  “İçerik”: “Portal”da yayınlanan ve erişimi mümkün olan her türlü bilgi, yazı, dosya, resim, video, rakam vb. görsel, yazımsal ve işitsel imgeler.
  'Güvenli Elektronik Ticaret Sistemi' (Kısaca “GET”): 'Alıcı' ve 'Satıcı' arasında düzenlenen satış akdinin 'ödemeye' ilişkin kısmının ifa edilmesine yönelik olarak işbu sözleşme'de belirtilen koşullar dahilinde “SATICI” tarafından sağlanan hizmet.
  'AUDIOPHILE.ORG Arayüzü' : AUDIOPHILE.ORG ve 'Üye'ler tarafından oluşturulan içeriğin 'Kullanıcı”lar tarafından görüntülenebilmesi ve 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'ından sorgulanabilmesi amacıyla 'Kullanıcı”lar tarafından kullanılan; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan ve tüm fikri hakları “SATICI”e ait olan tasarımlar içerisinde “Portal” üzerinden yapılabilecek her türlü işlemin gerçekleştirilmesi için bilgisayar programına komut veren internet sayfaları.
  “AUDIOPHILE.ORG Veritabanı” : “Portal” dahilinde erişilen içeriklerin depolandığı, tasnif edildiği, sorgulanabildiği ve erişilebildiği “SATICI”e ait olan 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince korunan veritabanıdır.
  “Bana Özel” sayfası: 'Üye'nin 'Portal'da yer alan çeşitli uygulamalardan ve 'Hizmetler”den yararlanabilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirebildiği, kişisel bilgilerini, tercihlerini, uygulama bazında kendisinden talep eden bilgileri girdiği, sadece 'Üye' tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile erişilebilen 'Üye'ye özel sayfa.

  3. “Üyelik Sözleşmesi”nin Konusu ve Kapsamı
  İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nin konusu, 'Portal'da sunulan “Hizmetler”in, bu “Hizmetler”den yararlanma şartları ile tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. “Üyelik Sözleşmesi” ve ekleri ile 'Portal' içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve “Hizmetler”e ilişkin “SATICI” tarafından yapılan tüm uyarı, bildirim, uygulama ve açıklama gibi beyanlar kapsam dâhilindedir. 'Kullanıcı', işbu “Üyelik Sözleşmesi” hükümlerini kabul etmekle, 'Portal' içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin “SATICI” tarafından açıklanan her türlü beyana uygun davranacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

  4. Üyelik Şartları
  4.1 'Portal'a üye olabilmek için reşit olmak ve “SATICI” tarafından işbu “Üyelik Sözleşmesi” kapsamında geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmamış, üyeliği askıya alınmamış veya üyelikten süresiz yasaklanmamış olmak gerekmektedir.
  4.2 ”SATICI” herhangi bir zamanda gerekçe göstermeden, bildirimde bulunmadan, tazminat, ceza vb. sair yükümlülüğü bulunmaksızın derhal yürürlüğe girecek şekilde işbu “Üyelik Sözleşmesi”ni tek taraflı olarak feshedebilir, 'Üye'nin “Üyelik”ine son verebilir veya geçici olarak durdurabilir. 'Portal'da belirtilen kurallara aykırılık halleri, “Üye”nin “SATICI” bilgi güvenliği sistemine risk oluşturması halleri üyeliğe son verme veya üyeliği geçici durdurma hallerindendir.

  5. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri
  5.1 'Üye'nin Hak ve Yükümlülükleri
  5.1.1 “Üye', “Portal'da belirtilen kurallara, beyanlara, yürürlükteki tüm mevzuata ve ahlak kurallarına uygun hareket edeceğini, “Üyelik Sözleşmesi” hükümleri ile “Portal”daki tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul ve taahhüt etmektedir.
  5.1.2 'Üye”, “SATICI”nın yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlarda; “Üye”lere ait gizli/özel/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olduğunu, bu sebeple “SATICI”den her ne nam altında olursa olsun tazminat talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Bunun haricinde “Üye”nin “Portal” üzerinde verdiği ilanlarla ilgili olarak herhangi bir kişi ya da kurumun haklarının ihlal edildiği iddiası ile “SATICI”e bildirimde bulunması, yargı yoluna başvuracağını bildirmesi halinde; “Üye”nin kendisine bildirdiği ad-soyad bilgisini “SATICI” ilgili tarafa verebilir.
  5.1.3. 'Üye'lerin, “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı”na girişte kullandıkları 'kullanıcı adı' ve 'şifre'nin güvenliğini sağlamaları, münhasıran ve münferiden kendileri tarafından kullanılmasını temin etmeleri, üçüncü kişilerden saklamaları tamamen kendi sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal veya kusurlarından dolayı diğer “Üye'lerin ve/veya “SATICI”nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği maddi ve/veya manevi her tür zararlardan “Üye” sorumludur.
  5.1.4. 'Üye', 'Portal' dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu, söz konusu bilgi ve içeriklerin 'Portal' üzerinde yayınlanmasının veya bu içeriklerle bağlantılı ürünlerin satışının ve teşhirinin, yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmadığını kabul ve taahhüt etmektedir. “SATICI”, 'Üye' tarafından “SATICI”e iletilen veya 'Portal' üzerinden “Üye” tarafından yüklenen bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından veya yayınlanmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan sorumlu tutulamaz.
  5.1.5. 'Üye', “SATICI”nın yazılı onayı olmadan işbu “Üyelik Sözleşmesi”ni veya bu “Üyelik Sözleşmesi”nin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.
  5.1.6. “Üye” hukuka uygun amaçlarla 'Portal' üzerinde işlem yapabilir. 'Üye'nin, 'Portal' dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir. 'Üye', “SATICI”nın ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki 'Portal' dâhilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, başka veritabanına aktarmayacağını veya bu nitelikte sonuçlar doğurabilecek şekilde 'Portal'a yüklemeyeceğini; bu tür eylemler gerçekleştirerek herhangi bir ticari faaliyette bulunmayacağını; gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla doğrudan ve/veya dolaylı olarak haksız rekabet teşkil eden davranış ve işlemler gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. 'Üye'nin işbu “Üyelik Sözleşmesi” hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdikleri 'Portal' üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı “SATICI” doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  5.1.7. ”SATICI”, “Üye”lerin sadece ilgili ilanların içeriklerini öğrenme amacıyla ilanları görüntülemesine ve “AUDIOPHILE.ORG Arayüzü”nü kullanmasına izin vermekte olup, bunun dışında bir amaçla veri tabanı üzerinden belirli bir sayıda veya bütününe yönelik olarak ilanlara ulaşılmaya çalışılması, ilanların kısmen veya tamamen kopyalanması, bunların başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanması, derlenmesi, işlenmesi, başka veritabanlarına aktarılması, bu veritabanından üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılması, “SATICI” üzerindeki ilanlara link verilmesi de dahil olmak üzere benzer fiillerin işlenmesine “SATICI” tarafından izin verilmemekte ve rıza gösterilmemektedir. Bu tür fiiller hukuka aykırı olup; 'AUDIOPHILE.ORG’in gerekli talep, dava ve takip hakları saklıdır.
  5.1.8. “Üye”, üçüncü şahıslardan aldığı mal ve hizmetlerdeki ayıplarla ilgili “SATICI”nınherhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili sair mevzuat kapsamındaki her türlü talep ve sorumluluğun muhatabının ilgili mal ve hizmeti satıcısına ait olduğunu ve bunlara ilişkin olarak her tür sorumluluk ve yükümlülükten “SATICI”i ibra ettiğini kabul ve taahhüt etmektedir.

  5.2. “SATICI”nın Hak ve Yükümlülükleri
  5.2.1. ”SATICI”, işbu “Üyelik Sözleşmesi”nde bahsi geçen hizmetleri; ilgili hizmetlerin sunumuyla ilgili 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' içerisinde belirtilen açıklamalar ve işbu “Üyelik Sözleşmesi”nde belirtilen koşullar dâhilinde yerine getirmeyi, işbu “Üyelik Sözleşmesi” kapsamında belirtilen hizmetlerin sunulabilmesi için gerekli olan teknolojik altyapıyı tesis etmeyi ve işletmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. İşbu madde içerisinde belirtilen teknolojik altyapı tesis etme yükümlülüğü, sınırsız ve eksiksiz bir hizmet taahhüdü anlamına gelmemektedir; “SATICI” her zaman herhangi bir bildirimde bulunmadan işbu “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen hizmetlerini ve teknolojik altyapısını durdurabilir veya son verebilir.
  5.2.2. ”SATICI”, 'Portal'da sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman değiştirebilme; 'Üye'lerin sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri 'Portal' kullanıcıları da dâhil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. “SATICI”, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. 'Üye'ler, “SATICI”nın talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadırlar. Değişiklik ve/veya düzeltmeleri gerekli görüldüğü takdirde “SATICI” yapabilir. “SATICI” tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, kullanıcılar tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen kullanıcılara aittir.
  5.2.3. 'Portal' üzerinden, “SATICI”nın kendi kontrolünde olmayan 'Satıcı'lar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka internet sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere link verebilir. Bu linkler 'Üye'ler tarafından veya sadece referans kolaylığı nedeniyle “SATICI” tarafından sağlanmış olabilir ve linkin yöneldiği internet sitesini veya işleten kişisini desteklemek amacıyla veya internet sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde doğrulama beyanı veya garanti niteliği taşımamaktadır. 'Portal' üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen portallar veya internet sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında “SATICI”nın herhangi bir sorumluluğu yoktur.
  5.2.4. ”SATICI”, 'Portal'ın işleyişine, hukuka, başkalarının haklarına, “Üyelik Sözleşmesi” koşullarına, genel ahlak kurallarına aykırı olan mesajları, içerikleri istediği zaman ve şekilde erişimden kaldırabilir; “SATICI” bu mesaj ve içeriği giren 'Üye'nin üyeliğine herhangi bir bildirim yapmadan son verebilir.
  5.2.5. ”SATICI”in, “SATICI” çalışanlarının ve yöneticilerinin, “Portal”da “Üye”ler ve “Kullanıcı”lar tarafından sağlanan içeriklerin hukuka uygun olup olmadığını, gerçekliğini, doğruluğunu araştırmak ve kontrol etmek yükümlülüğü bulunmamaktadır.
  5.2.6. ”SATICI”, 5651 sayılı 'İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun' kapsamında ve bu Kanun doğrultusunda Telekomünikasyon Kurumu İletişim Başkanlığı’nın 17.01.2013 tarih ve 581 Belge no’lu yazısı ile 'Yer Sağlayıcı' olarak faaliyet göstermektedir.

  6. Gizlilik Politikası
  6.1 ”SATICI”, 'Portal'da 'Üye'lerle ilgili bilgileri işbu “Üyelik Sözleşmesi” ve işbu “Üyelik Sözleşmesi”nin eklerinden biri ve ayrılmaz parçası olan EK-4’teki Gizlilik Politikası kapsamında kullanabilir. “SATICI” 'Üye'lere ait gizli bilgileri ancak Gizlilik Politikası’nda belirtilen koşullar dâhilinde üçüncü kişilere açıklayabilir veya kullanabilir.
  6.2. ”SATICI”, “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaç ve kapsam dışında da “Üye” olma aşamasında talep edilen ad-soyad, telefon numarası, e-mail adresi gibi bilgileri; yürürlükte bulunan mevzuatta öngörülen koşullara tabi şekilde ve gerektiğinde ek onayları almak suretiyle sms, e-mail, site içi bilgilendirmeler ve benzeri yöntemlerle, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetleri, araştırma, pazarlama faaliyetleri ve istatistikî analizler yapmak amacıyla veya gerektiğinde “Üye” ile temas kurmak için kullanabilir. Yine yürürlükte bulunan mevzuat uyarınca kişisel veriler aynı zamanda www.audiophile.org’un süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için “SATICI”nınişbirliği içinde olduğu firmalara aktarılabilir, bu firmalar tarafından işlenebilir ve kullanılabilir. “SATICI”İN belirtilen amaçlarla işbirliği içinde bulunduğu gerçek kişi ve/veya tüzel kişilere, Kullanıcıların kişisel verilerini iletmesine Kullanıcılar onay vermektedir.

  7. Fikri Mülkiyet Hakları
  'Üye'ler, “SATICI” hizmetlerini, “SATICI” bilgilerini ve “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının “SATICI”nın hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildirler. İşbu 'Portal Kullanım Koşulları' dâhilinde “SATICI” tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

  8. “Üyelik Sözleşmesi” Değişiklikleri
  “SATICI”, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak işbu “Üyelik Sözleşmesi”ni uygun göreceği herhangi bir zamanda 'Portal'da yayınlayarak değiştirebilir. İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nin değişen hükümleri, “Portal”da yayınlandığı tarihte geçerlilik kazanarak yürürlüğe girecek, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu “Üyelik Sözleşmesi”, 'Üye'nin tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

  9. Mücbir Sebepler
  Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, “SATICI” işbu “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, “SATICI” için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için “SATICI”den herhangi bir ad altında tazminat talep edilemeyecektir. Mücbir sebep terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve “SATICI”nın gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

  10. Uygulanacak Hukuk ve Yetki
  İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu “Üyelik Sözleşmesi” dâhilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

  11. “SATICI” Kayıtlarının Geçerliliği
  'Üye', işbu “Üyelik Sözleşmesi”nden doğabilecek ihtilaflarda “SATICI”nın kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini,”SATICI”i yemin teklifinden beri kıldığını ve bu maddenin HMK 193. Madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

  12. Yürürlük
  İşbu “Üyelik Sözleşmesi” ve “Üyelik Sözleşmesi”yle atıfta bulunulan ve “Üyelik Sözleşmesi”nin ayrılmaz bir parçası olan ekler ile “Portal”da yer alan kurallar ve şartlar, 'Üye'nin elektronik olarak onay vermesi ile elektronik ortamda akdedilerek yürürlüğe girmiştir. “Üyelik Sözleşmesi”nin herhangi bir hükmünün geçersizliği, mevzuata aykırılığı veya uygulanabilir olmaması sözleşmenin geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir.
  13. “Üyelik Sözleşmesi”nin Ekleri
  13.1 “Üye”, “Ek-1 Kullanım Koşulları,Ek-2 Gizlilik Politikası,Ek-3 AUDIOPHILE.ORG Hizmetleri , Ek-4 İlan Verilmesi, Satışa Arzı, Listelenmesi Yasaklı Ürün ve Hizmetler, Ek-5 Kullanıcı Profilinde Değişiklik, Ek-6 AUDIOPHILE.ORG Hizmetler Kategorisi Kuralları' ile “Portal”da yayınlanan şartlar ve kuralların, işbu “Üyelik Sözleşmesi”nin eki ve ayrılmaz olduğunu, içeriklerini okuyup anladığını, “Üye” olarak “Üyelik Sözleşmesi” ile eklerine” ve “Portal”da yayınlanan şartlarla kurallara uygun davranacağını kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğini beyan ve taahhüt etmektedir.

  SÖZLEŞME EKLERi

  Ek-1 Kullanım Koşulları
  Ek-2 Gizlilik Politikası
  Ek-3 Audiophile.org Hizmetleri
  Ek-4 İlan Verilmesi, Satışa Arzı Yasaklı Ürün ve Hizmetler
  Ek-5 Kullanıcı Değerlendirme Esasları


 • EK-1 Kullanım Koşulları
  EK - 1 Kullanım Koşulları

  1. KULLANIM KOŞULLARI
  www.audiophile.org alan adlı internet sitesini kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. www.audiophile.org internet sitesini (bundan böyle “Portal” olarak anılacaktır) ziyaret ederek ve/veya “Üye” olarak, işbu “Kullanım Koşulları”nı okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı, “Kullanım Koşulları”nda belirtilen ve “Portal”de bulunan ve zaman içinde yer alacak tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, “Portal”da belirtilen tüm hususlarla ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt ediyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde, lütfen 'Portal'ı kullanmaktan vazgeçiniz.

  1.1. İşbu “Portal”ın sahibi İmes San. Sitesi 305 Sokak Dudullu İstanbul” adresinde mukim “AUDIOPHILE.ORG TB ETicaret Hizmetleri - Özhan Atalay, (bundan böyle kısaca “SATICI” olarak anılacaktır)’dir. “Portal”da sunulan ve işbu “Kullanım Koşulları”nın 3. maddesinde belirtilen hizmetler, “SATICI” tarafından sağlanmaktadır.
  1.2. ”SATICI” işbu “Kullanım Koşulları”nı, “Portal”da yer alan her tür bilgi ve “İçerik”i, 'KULLANICI'ya herhangi bir ihbarda veya bildirimde bulunmadan dilediği zaman değiştirebilir. Bu değişiklikler periyodik olarak “PORTAL”da yayımlanacak ve yayımlandığı tarihte geçerli olacaktır. “PORTAL” hizmetlerinden belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak yararlanan veya herhangi bir şekilde “PORTAL”a erişim sağlayan her gerçek veya tüzel kişi “Kullanım Koşulları”nı ve “SATICI” tarafından işbu “Kullanım Koşulları”nda yapılan her değişikliği kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu ' Kullanım Koşulları' internet sitesi üzerinden yayınlanarak; “PORTAL”ı kullanan her gerçek veya tüzel kişi tarafından erişimi mümkün kılınmıştır.
  2. TANIMLAR
  “Portal”: www.audiophile.org isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan “SATICI”nın“Hizmet”lerini sunduğu internet sitesi.
  “Kullanıcı”: “Portal”a erişen her gerçek veya tüzel kişi.
  “Üye”: “Portal”a üye olan ve 'Portal' dahilinde sunulan hizmetlerden işbu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde yararlanan “Kullanıcı”.
  “Üyelik”: “Üye” olmak isteyen “Kullanıcı”nın, “Portal”daki üyelik formunu doğru ve gerçek bilgilerle doldurması, verdiği kimlik bilgilerinin “SATICI” tarafından onaylanması ve bildirimi ile kazanılan statüdür. Üyelik işlemleri tamamlanmadan “Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz. “Üyelik” hak ve yükümlülükleri, başvuruda bulunana ait olan, kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü şahsa devredilemeyen hak ve yükümlülüklerdir. “Üyelik” başvurusu herhangi bir sebep gösterilmeksizin “SATICI” tarafından reddedilebilir veya ek şart ve koşullar talep edilebilir. “SATICI” gerekli görmesi halinde “Üye”nin “Üyelik” statüsünü sona erdirebilir, “Üyelik”i herhangi bir sebeple sona erenin sonradan yapacağı “Üyelik” başvurusunu kabul etmeyebilir.
  'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı': Üye’nin 'Portal' içerisinde sunulan hizmetlerden yararlanmak için gerekli olan iş ve işlemleri gerçekleştirdiği, 'Üyelik”le ilgili konularda “SATICI”e talepte bulunduğu, 'Üyelik bilgilerini güncelleyip, sunulan hizmetlerle ilgili raporlamaları görüntüleyebildiği, kendisinin belirlediği ve münhasıran kendisi tarafından kullanılacağını taahhüt ettiği 'kullanıcı adı' ve 'şifre' ile 'Portal' üzerinden eriştiği 'Üye'ye özel internet sayfaları bütünü.
  “AUDIOPHILE.ORG Hizmetleri” ('Hizmet'): 'Portal' içerisinde 'Üye'nin işbu sözleşme içerisinde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla “SATICI” tarafından sunulan uygulamalardır. “SATICI”, 'Portal' içerisinde sunulan 'Hizmet'lerinde dilediği zaman değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. Yapılan değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili 'Üye'nin uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar “Portal”dan 'Üye'ye duyurulur, açıklanan şartlar ve koşullar “Portal”da yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.
  “İçerik”: “Portal”da yayınlanan ve erişimi mümkün olan her türlü bilgi, yazı, dosya, resim, video, rakam vb. görsel, yazımsal ve işitsel imgeler.
  'AUDIOPHILE.ORG Arayüzü' : AUDIOPHILE.ORG ve 'Üye'ler tarafından oluşturulan içeriğin 'Kullanıcı”lar tarafından görüntülenebilmesi ve 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'ından sorgulanabilmesi amacıyla 'Kullanıcı”lar tarafından kullanılan; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan ve tüm fikri hakları “SATICI”e ait olan tasarımlar içerisinde “Portal” üzerinden yapılabilecek her türlü işlemin gerçekleştirilmesi için bilgisayar programına komut veren internet sayfaları.
  “AUDIOPHILE.ORG Veritabanı” : “Portal” dahilinde erişilen içeriklerin depolandığı, tasnif edildiği, sorgulanabildiği ve erişilebildiği “SATICI”e ait olan 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince korunan veritabanıdır

  3. AUDIOPHILE.ORG HİZMETLERİ
  3.1. ”SATICI”, 'Üye'ler tarafından 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'na yüklenen içeriklerin, arayüzler kullanılmak suretiyle 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı' üzerinden 'Kullanıcı”lar tarafından görüntülenebilmesini temin etmektedir.
  3.2. ”SATICI”, “Portal” içerisinde 'Kullanıcı”ların, 'Üye' ilanlarına daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak üzere ilanların görüntülenmesini önceliklendiren çeşitli tiplerde listeleme hizmetleri vermektedir.
  3.3. ”SATICI”, “Portal” dahilinde gerçekleştirilen işlemlere, görüntüleme sayılarına yönelik çeşitli kategoriler altında raporlama hizmetlerini sunmaktadır.
  3.4. ”SATICI”, “Portal” dahilinde verdiği hizmetlere yenilerini ekleme, mevcut hizmetlerin kapsam ve sunulma koşulları ile “Portal” dahilinde erişilen 'İçerik'leri her zaman değiştirme, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. “SATICI”, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden dilediği biçimde kullanabilir.

  4. AUDIOPHILE.ORG PORTALI KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER
  4.1. 'Kullanıcı”lar hukuka uygun amaçlarla “Portal” üzerinde işlem yapabilirler. 'Kullanıcı”ların “Portal” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olacak olup, söz konusu hukuki ve cezai yükümlülüklerle ilgili “SATICI”nınherhangi bir sorumluluğu bulunmadığını “Kullanıcı” kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
  4.2. “Portal”, 'Üye'ler tarafından 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'na yüklenen 'İçerik'lerin görüntülenmesi esasıyla çalışmaktadır. “SATICI”, 'Kullanıcı'lar tarafından görüntülenen ilan ve 'İçerik'lerin hiçbir koşulda doğruluğunu, gerçekliği, güvenliğini ve hukuka uygunluğunu garanti etmemektedir. Söz konusu ilan ve 'İçerik'ler dolayısıyla “SATICI”nınherhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, ortaya çıkabilecek zararlardan ötürü “SATICI”nınhiçbir tazmin yükümlülüğü olmayacağını “Kullanıcı”lar kabul ve beyan etmektedir.
  4.3. 'Kullanıcı' “Portal” dâhilinde bulunan her türlü resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla “SATICI” ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini, izni ve yetkisi olmayan başka amaçlarla kullanımda bulunmayacağını, kendisine ya da başka bir kişiye ait veritabanı, kayıt veya rehber yaratmak için kullanmayacağını, ticari amaçlarla kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.
  4.4. 'Kullanıcı'lar “Portal” dâhilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacağını, “SATICI”nın ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarı sarsacak, kişilik haklarına tecavüz veya taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini, mevzuata, kamu düzenine ve genel ahlak kurallarına uygun hareket edeceğini, mevzuatın gerektirdiği önlemleri alacağını ve prosedürleri yerine getireceğini, yasadışı, suç teşkil edecek, rahatsız edici, kişilik haklarına zarar verici, fikri haklara, telif haklarına, marka haklarına ve mülkiyet haklarına tecavüz edici tutum ve davranışlarda bulunmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.
  4.5. 'Kullanıcı'lar, “Portal” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri ifşa eden 'Üye' veya “SATICI”nın amacına uygun olarak kullanmakla, ticari olmayan amaçla görüntülemekle yükümlüdür.
  4.6. ”SATICI”, 5651 Sayılı Yasa uyarınca 'Yer Sağlayıcılığı Faaliyet Belgesi'ne sahiptir. 5651 Sayılı Yasa ve ilgili mevzuat uyarınca 'Yer Sağlayıcı'lara getirilen yükümlülüklere uymak amacıyla 'Kullanıcı'ların “Portal” üzerinde gerçekleştirdikleri işlemlere ilişkin ilgili mevzuatta belirtilen nitelikteki kayıtları yasal süresi içinde kayıt altına almakta ve saklamaktadır.
  4.7. ”SATICI”, 'Kullanıcı' bilgilerini kullanabilir, işleyebilir, paylaşabilir, ifşa edebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetlerinde, pazarlama faaliyetlerinde ve istatistikî analizler yapmak amacıyla kullanabilir. “SATICI” aynı zamanda; kullanıcının IP adresi, “Portal”ın hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, tarayıcı (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler ve teklifler sunma gibi amaçlarla kullanabilir. Www.audiophile.org’un süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için, AUDIOPHILE.ORG’in işbirliği içinde olduğu firmalara Kullanıcı bilgilerini aktarmasına, bu firmalar tarafından Kullanıcı bilgilerinin işlenmesine ve kullanılmasına Kullanıcı onay vermektedir.
  4.8. AUDIOPHILE.ORG, on-line davranışsal reklamcılık ve pazarlama yapılabilmesi amacıyla siteye gelen kullanıcının sitedeki davranışlarını tarayıcıda bulunan bir cookie (çerez) ile ilişkilendirme ve görüntülenen sayfa sayısı, ziyaret süresi ve hedef tamamlama sayısı gibi metrikleri temel alan yeniden pazarlama listeleri tanımlama, pazarlama otomasyon araçlarını kullanma ve kullanıcıya özel mesaj/teklif ve öneriler iletme hakkını haizdir. Daha sonra bu kullanıcıya sitede ya da Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer sitelerde, kullanıcıların ilgi alanlarına göre hedefe yönelik reklam içeriği gösterebilir. Ayrıca Google, AFS reklamlarının AUDIOPHILE.ORG’e yönlendirilmesi esnasında Google KULLANICILARIN tarayıcısına çerez yerleştirebilir veya bunlarda yer alan çerezleri okuyabilir veya bilgi toplamak amacı ile web işaretleri kullanabilir.
  4.9. “Portal” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen içeriğin depolandığı veritabanına yalnızca ilgili içeriklerin görüntülenmesi amacıyla ve/veya “SATICI”nın “Kullanım Koşulları” çerçevesinde üçüncü kişilerce erişilmesi hukuka uygundur. Bunun dışındaki yapılan erişimler hukuka aykırı olup; 'AUDIOPHILE.ORG’in her tür talep, dava ve takip hakları saklıdır.
  4.10. ”SATICI”, “ilanların içeriklerini öğrenme amacıyla görüntülemeye ve “AUDIOPHILE.ORG Arayüzü”nü kullanmaya izin vermekte olup, bunun dışında bir amaçla veri tabanı üzerinden belirli bir sayıda veya bütününe yönelik olarak ilanlara ulaşılmaya çalışılması, ilanların, müşteri bilgilerinin, tasarımlarının, kod ve yazılımlarının, veri tabanında yer alan bilgilerinin kısmen veya tamamen kopyalanması, bunların başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanması, derlenmesi, işlenmesi, değiştirilmesi, başka veritabanlarına aktarılması, bu veritabanından üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılması, “SATICI” üzerindeki ilanlara link verilmesi de dâhil olmak üzere benzer fiillerin işlenmesine “SATICI” tarafından izin verilmemekte ve rıza gösterilmemektedir. Bu tür fiiller hukuka aykırı olup; 'AUDIOPHILE.ORG’in talep, dava ve takip hakları saklıdır.
  4.11. 'Portal'in bütününün veya herhangi bir bölümünün bozma, değiştirme, tersine mühendislik yapma amacıyla kullanılması, 'Portal'in iletişim veya teknik sistemleri engelleyen, bozan ya da sistemlere müdahale eder bir şekilde 'Site'ye erişim sağlanmaya çalışılması, Site üzerinde otomatik program, robot, örümcek, web crawler, örümcek, veri madenciliği (data minig) veri taraması (data trawling) vb. 'screen scraping' yazılımları veya sistemleri, otomatik aletler ya da manuel süreçler kullanılması, diğer kullanıcılarının verilerine veya yazılımlarına izinsiz olarak ulaşılması, 'Site'nin ve 'Portal'deki içeriğin “Kullanım Koşulları” ile belirlenen kullanım sınırları dışında kullanılması hukuka aykırı olup; “SATICI”nın her tür talep, dava ve takip hakları saklıdır. İşbu şartlara ve yasalara aykırı kullanımın tespiti halinde; “SATICI”, “Kullanıcı”yı yetkili makamlara bildirme hakkına sahiptir. “Kullanıcı” bu tür kullanımlar sonucu oluşan zarar ve taleplerden “bizzat sorumlu olduğunu kabul etmektedir.
  4.12. “Portal”de verilen hizmetin kesintiye uğraması, bilgi iletiminde aksaklıklar, gecikmeler, başarısızlar yaşanması, veri kaybı halinde oluşabilecek her türlü doğrudan ve dolaylı zararlardan “SATICI”nın sorumlu tutulamayacağını “Kullanıcı” kabul ve taahhüt etmektedir.

  4.13. Bir ilanın içinde gerek yazı, gerek resim veya başka bir biçimde şu türde girişlerin yapılması yasaktır;
  - Rakip sitelere verilecek linkler,
  - Mal ve hizmet alan, satan veya ticaretini yapan sitelere verilecek linkler,
  - Audiophile.org dışında ticaret yapılmasını öneren veya Audiophile.org kullanıcılarına doğrudan satış yapmayı amaçlayan sitelere verilecek linkler,
  - Audiophile.org’da satışı yasak olan ürünlerin satışını yapan web sitelerine verilen linkler,
  - Audiophile.org kullanıcı bilgisi ve şifresini sorgulayan sitelere verilen linkler.
  - İlan verenin elinde mevcut olmayıp bir ürünün getirtilme vaadi ile verilecek ilanlar
  - Fiyat rekabeti, haksız rekabet amacı ile veya başka ürünleri karalama amacı ile giriş yapıldığı şüphe uyandıran ilanlar
  - Sürekli büyük harf kullanarak girilen ilanlar
  - Süresi dolmadan önce satıldı olarak işaretlenen bir ürünün 30 gün içinde tekrardan satılmamış gibi girilmesi
  - Satılan bir ürünün girişinin içinin boşaltılması daha sonra satıldı olarak işaretlenmesi
  - Aynı ürünün birden fazla kategoriye girilmesi
  - Aynı ilanın içine birden fazla ürün için reklam ve tanıtım mahiyetinde ve ticari olduğu şüphe uyandıracak giriş yapılması
  Yukarıdaki türde girişlerin belirlenmesi site yönetiminin takdirindedir. Bu tür girişler bir uyarı yapılmadan site yönetimi tarafından silinebilirler, kullanıcının üyeliği ban edilebilir. Böyle bir durumda kullanıcı bir hak iddia edemez veya ücret iadesi isteyemez

  5. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
  Bu “Portal” dahilinde erişilen veya hukuka uygun olarak kullanıcılar tarafından sağlanan bilgiler ve bu “Portal”ın (sınırlı olmamak kaydıyla 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı', 'AUDIOPHILE.ORG Arayüzü', tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar) tüm elemanları (hepsi birlikte “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmaları” olarak anılacaktır) “SATICI”e ait ve/veya “SATICI” tarafından üçüncü bir kişiden lisans altında alınmıştır. 'Kullanıcı'lar, “SATICI” hizmetlerini, “SATICI” bilgilerini ve “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, kopyalamak, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının “SATICI”nın hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildirler. İşbu 'Site Kullanım Koşulları' dahilinde “SATICI” tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

  İşbu 'Kullanım Koşulları' dahilinde “SATICI” tarafından sarahaten yetki verilmediği hallerde “SATICI”; “SATICI” hizmetleri, “SATICI” bilgileri, “SATICI” telif haklarına tabi çalışmaları, “SATICI” ticari markaları, “SATICI” ticari görünümü veya bu site vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

  6. KULLANIM KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER
  “SATICI”, dilediğinde, tek taraflı olarak işbu 'Kullanım Koşulları'nı herhangi bir zamanda “Portal”da ilan ederek değiştirebilir. İşbu 'Kullanım Koşulları'nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanarak, yürürlüğe girecektir. İşbu 'Kullanım Koşulları' “Kullanıcı”nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.
  7. MÜCBİR SEBEPLER
  Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, geç ifa etme, eksik ifa etme veya ifa etmeme hallerinde “SATICI”nın herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. 'Mücbir sebep', ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve “SATICI”nın gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacak olup, sayılanlarla sınırlı olmamak şartıyla doğal afet, savaş, yangın, grev, ayaklanma, isyan, kötü hava koşulları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek her türlü arıza, elektrik kesintisi mücbir sebep hallerindendir.

  8. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ
  İşbu 'Kullanım Koşulları' uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu 'Kullanım Koşulları' dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu “Kullanım Koşulları”ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
  9. YÜRÜRLÜK ve KABUL
  İşbu 'Kullanım Koşulları' “SATICI” tarafından “Portal”de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. 'Kullanıcı'lar işbu ”Kullanım Koşulları”nı ve zaman içinde yapılan değişiklikleri “Portal”ı kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar.

 • EK 2 - Gizlilik Politikası
  EK-2 Gizlilik Politikası

  İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, Audiophile.org Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi (“SATICI” veya “Şirket”) tarafından yönetilmekte olan http://www.audiophile.org/ adresinde yer alan web sitesinin, (“Portal”) kullanımı sırasında elde edilen ve/veya üçüncü kişilerden alınan kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. İşbu Gizlilik Politikası’nda tanımlanmayan ifadelerin yorumlanmasında Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi’ndeki tanımlar dikkate alınacaktır. Kullanıcılar, Üyelik Sözleşmesi’ni kabul etmeleri üzerine işbu Gizlilik Politikası’nı da kabul etmiş sayılacaktır. Bununla beraber işbu gizlilik politikası aynı zamanda üyelik ilişkisi dışında kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin bilgilendirme niteliğini haizdir.

  Audiophile.org, teknolojiye yatırım yaparak yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile internet alanında Kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için sürekli kendisini yenilemekte ve en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır. Audiophile.org, bu amacını gerçekleştirebilmek için Kullanıcıların kişisel verilerini aşağıda detayları açıklanan kapsam ve koşullarda işlemektedir.
  Veriler Nasıl Elde Edilmektedir?
  Audiophile.org, daha etkin bir şekilde çalışmak ve size en iyi deneyimi sunmak için kişisel verilerinizi toplamaktadır. Verileriniz, aşağıdaki yöntemler kullanılarak toplanmaktadır:
  • Doğrudan Tarafımıza Vermiş Olduğunuz Veriler: Hizmet’in ifası için ve Portal’ın kullanımı öncesinde veya sırasında, Audiophile.org’e Kullanıcıların kendi inisiyatifleri doğrultusunda verdikleri kişisel verileri ifade eder. Bu kişisel veriler, doğrudan Kullanıcılar tarafından Audiophile.org’e verilen tüm kişisel verileri kapsar. Örneğin, ad-soyad, iletişim bilgileri, kimlik bilgileri, anketlere verilen cevaplar, demografik veriler ve içerik bilgileri bu tür verilere girmektedir.
  • Platformumuzu Kullandığınız Zaman Elde Ettiğimiz Veriler: Audiophile.org’in sunduğu hizmet sırasında, belirli yazılım ya da teknolojik araçlar vasıtasıyla Kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına ilişkin kişisel verileri kapsamaktadır. Örneğin, konum verileri ve sık kullanılanlar ile birlikte ilgi alanları ve kullanım verileri bu tür verilere girmektedir.
  Audiophile.org, online davranışsal reklamcılık ve pazarlama yapılabilmesi amacıyla siteye gelen kullanıcının üye olmasalar dahi sitedeki davranışlarını tarayıcıda bulunan bir cookie (çerez) ile ilişkilendirme ve görüntülenen sayfa sayısı, ziyaret süresi ve hedef tamamlama sayısı gibi metrikleri temel alan yeniden pazarlama listeleri tanımlama hakkını haizdir. Daha sonra bu kullanıcıya sitede ya da Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer sitelerde, kullanıcıların ilgi alanlarına göre hedefe yönelik reklam içeriği gösterilebilir.
  Google AFS reklamlarının Audiophile.org’e yönlendirilmesi esnasında Google kullanıcıların tarayıcısına çerez yerleştirebilir veya bunlarda yer alan çerezleri okuyabilir veya bilgi toplamak amacı ile web işaretleri kullanabilir.
  Verilerin toplanmasına ilişkin detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
  Hangi Veriler Toplanmaktadır?
  Audiophile.org, yukarıda belirtilen metotlarla Kullanıcılardan çeşitli statik (sabit) ve dinamik (değişken) veriler toplamaktadır. Audiophile.org’in topladığı veriler, kullandığı hizmetler ile özelliklere bağlıdır.
  İşbu başlık altında, Audiophile.org tarafından sunulan Hizmetler kapsamında işlenen ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu aşağıda gruplar halinde sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Gizlilik Politikası kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri tanımlamaktadır. Ad ve İletişim Bilgileri: Ad, soyadı, telefon, adres, e-mail adresi, fatura bilgileri, TC kimlik numarası (ulusal kimlik numarası), kimlik fotokopisi ve diğer benzer veriler. Kimlik Doğrulama Bilgileri: Kullanıcıların üyelik bilgileri, kimliği doğrulamak için ve hesaba erişimi sağlamak için kullanılan parolaları, Kullanıcı Adı, kontak bilgileri, parola ipuçları, Kullanıcı numaraları, ilan numaraları. Demografik Veriler: Doğum tarihi, yaş, cinsiyet, meslek, tercih edilen dil ve benzeri veriler.
  • Kullanım Verileri ve Sık Kullanılanlar: Çeşitli yazılım ve teknolojik araçlar vasıtasıyla cihazlarınızdan toplanan veriler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Audiophile.org’i veya Çağrı Merkezlerini arama nedenleriniz, emlak endeksi kullanım bilgileri, ürünün kullanıldığı tarih ve saat verileri, endeks sorgusu oluşturulan il, ilçe, mahalle, Portal üzerinden bakılan ürünler, metrekare fiyatları, önceliklendirme seçenekleri, tercih edilen geri dönüş metodu ve tarihi, cevap verilen kanallar, Portal’a son giriş tarihi, kullanılan Doping türü, gönderi türü, ziyaret edilen web siteleri, girilen arama terimleri, ziyaret edilen ürün ve ilanların kategorileri, hizmet kullanımı sırasında oluşan hatalar ve benzeri veriler.
  • Konum Verileri: Kullanıcıların hassas veya yaklaşık konumları ile ilgili verileri kapsar. GPS verisi ile IP ve port adreslerinden çıkarılan konum verisi, kullanıcı Audiophile.org’in mobil uygulamalarını kullanırken, kendi bulunduğu konumun etrafındaki ilanları aramak istemesi durumunda ve kullanıcının izin vermesi halinde kullanılır.
  • Ödeme Verileri: Ajans ve müşteri fatura ve ödeme bilgileri (ad-soyadı- fatura adresi), üyeye gönderilen faturalar ve üyelerden alınan ödemelere ait dekont örnekleri, ödeme numarası, fatura numarası, fatura tutarı, fatura kesim tarihi gibi veriler.
  • İçerik Verileri: Markanın sahte olmadığına dair talep edilen belgeler (fatura, garanti belgesi vs), ürünün kişiye ait olduğunu ya da ürün üzerindeki yetkisini gösteren belgeler (tapu, ruhsat, marka tescil belgesi gibi), ilan bilgileri, üyelik bilgileri, bildirim açıklaması, çözüm açıklaması, memnuniyet, bildirim nedeni, müşteri notu, yenileme tarihi, ilan reddetme nedeni, geri bildirim, belge gönderim nedeni, Hizmet’in kullanımı sırasında belirtilen hata içeriği, ara bilgilendirme durumu, ara bilgilendirme, arama nedeni gibi benzer veriler.
  Parmak izimi vermek zorunda mıyım?
  Mobil uygulamada şifre kullanımı yerine parmak izi ile giriş uygulamasını tercih edebilirsiniz. Mobil cihazın ayarlar kısmından yapacağınız parmak izi tanımlaması ile gerçekleştirilecek işlem kapsamında Audiophile.org’e parmak iziniz hiçbir şekilde iletilmeyecektir. Mobil cihaz üzerinden Audiophile.org’e sadece doğrulama ya da hata uyarısı gelmekte ve buna istinaden uygulamaya girişiniz sağlanmaktadır. Onay gelmediği takdirde işlemi tekrarlamaya ya da başka bir yolla giriş yapmaya yönlendirilirsiniz. Parmak izi ile giriş seçeneğini cihazınızın ayarlar bölümünden her zaman kapatabilirsiniz.
  Toplanan Veriler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?
  İşbu Gizlilik Politikasında ve Üyelik Sözleşmesinde yer alan amaçlar doğrultusunda kişisel verileriniz, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ve aşağıda detayları belirtilen amaçlar dairesinde işlenecektir.
  Yukarıda yer alan veri kategorilerinin hangi amaçla işleneceklerine dair detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
  Ad ve İletişim Bilgileri: şirket içi değerlendirme, iletişim, Kullanıcı kayıt, potansiyel müşteri bilgisi elde etmek, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, müşteri portföy yönetimi, promosyon, analiz, şikayet yönetimi, müşteri memnuniyeti süreçlerini yönetmek, pazarlama, reklam, araştırma, faturalandırma, etkinlik bilgilendirmesi, operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi, hizmet kalitesinin ölçülmesi, geliştirilmesi, denetim, kontrol, optimizasyon, müşteri doğrulama, pazarlama, satış, reklam, satış sonrası hizmetleri, dolandırıcılığın tespit edilmesi;
  Kimlik Bilgileri: Kullanıcı kayıt, sorun/hata bildirimi, kontrol, operasyonel faaliyetlerin geliştirilmesi, yürütülmesi, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, şirket içi değerlendirme, müşteri portföy yönetimi, hizmet kalitesinin ölçülmesi, iletişim, optimizasyon, denetim, risk yönetimi;
  Demografik Veriler: promosyon, şirket içi değerlendirme, analiz, iletişim, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat,Kullanım verileri ve ilgi alanları-sık kullanılanlar: Pazarlama, satış, reklam, denetim ve kontrol, risk yönetimi, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, şirket içi değerlendirme, müşteri portföy yönetimi, satış sonrası hizmetler, hizmet kalitesinin ölçülmesi, geliştirilmesi, iletişim, şikayet yönetimi süreçlerini yürütmek, operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi, kayıt, sorun/hata bildirimi;
  Konum verileri: Denetim ve kontrol, risk yönetimi;
  Ödeme Verileri: Faturalandırma sürecini yönetmek, muhasebe, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, şirket içi değerlendirme, müşteri portföy yönetimi, satış sonrası hizmetler, iletişim, pazarlama, denetim, kontrol, ödeme hizmet sağlayıcıları ile yürütülen süreçler kapsamında;
  İçerik: İş geliştirme, optimizasyon, müşteri portföy yönetimi, denetim, kontrol, operasyonel faaliyetlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, promosyon, şirket içi değerlendirme, müşteri yönetimi, analiz, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, tahsilat, satış sonrası hizmetler, iletişim, hizmet kalitesi ölçülmesi, geliştirilmesi, şikayet yönetimi süreçlerini yürütmek amacıyla işlenebilecektir.
  Audiophile.org tarafından Portal dâhilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilen bilgiler, Audiophile.org ve işbirliği içindeki kişiler tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistikî analiz yapmak, süreçlerini iyileştirmek ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.
  Kişisel Veriler Nerede Depolanır ve İşlenir?
  Elde ettiğimiz kişisel verileriniz yurtiçinde veya yurtdışında Audiophile.org’in ya da bağlı kuruluşlarının, alt kuruluşlarının veya işbirliği içinde bulunduğu hizmet servis sağlayıcılarının tesisi bulunan başka bir ülkede depolanabilir ve işlenebilir.
  İşbu Gizlilik Politikası kapsamında toplanan kişisel verileriniz burada yer alan hükümlere ve verilerin depolandığı ve işlendiği ülkede yürürlükte olan mevzuat kapsamında ve öngörülen güvenlik önlemleri dâhilinde işlenecektir.
  Veriler Kimlerle Paylaşılmaktadır?
  Audiophile.org, Kullanıcıya ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, Üyelik Sözleşmesi ve Hizmetler’in ifası, Kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi (iyileştirme ve kişiselleştirme dahil), Kullanıcıların güvenliğini sağlamak, dolandırıcılığı tespit etmek, Hizmet’lerin geliştirilmesi, operasyonel değerlendirme araştırılması, hataların giderilmesi, Kullanıcı kimliklerinin doğrulanması ve işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan amaçlardan herhangi birisini gerçekleştirebilmek için dış kaynak hizmet sağlayıcılar, kargo şirketleri, hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri, şikayet yönetimi ve güvenliğin sağlanmasına ilişkin yazılım şirketleri, ajanslar, danışmanlık şirketleri, basım sektöründe yer alan şirketler, sosyal medya mecraları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.
  Ayrıca, Kullanıcının Ad ve İletişim Bilgileri, ödeme aşamasında onaylayacağı ödeme kuruluşu çerçeve sözleşmesi uyarınca ve 9 Ocak 2008 tarihli ve 26751 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik uyarınca kimlik doğrulaması gerçekleştirilmesi amacıyla ödeme kuruluşlarıyla paylaşılabilecektir.
  Cihazınıza yerleştirilen çerezler aracılığıyla elde edilen kişisel verileriniz üçüncü kişiler ile işbu Gizlilik Politikasında belirtilen kapsam ve amaçlarla paylaşılabilecektir.
  Audiophile.org kişisel verileri yukarıda belirtilen kategoriler dahilinde yurt içinde üçüncü kişilere aktarabileceği gibi yurt dışına da aktarabilecektir.
  Verilerinize Erişim Hakkınız ve Düzeltme Talepleriniz
  Kullanıcı, Audiophile.org’e başvurarak kendisiyle ilgili;
  • Kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenme,
  • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
  • İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
  • İlgili mevzuat uyarınca yapılan düzeltme, silme ve yok edilme işlemlerinin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
  • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme,
  haklarına sahiptir.
  Kullanıcı, yukarıda belirtilen taleplerini aşağıda yer alan “Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?” maddesinde belirtilen iletişim kanalı ile Audiophile.org’e iletebilecektir. Audiophile.org, yukarıda yer alan talepler uyarınca, gerekçeli olumlu/olumsuz yanıtını, yazılı veya dijital ortamdan gerçekleştirebilir.
  Taleplere ilişkin gerekli işlemler için ücret alınmaması esastır. Bununla birlikte, işlemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 13. Maddesine göre belirlenen tarife üzerinden ücret talep edilmesi mümkündür.
  Kişisel Verileri Saklama Süresi
  Audiophile.org, elde ettiği kişisel verileri, Kullanıcılara Hizmetten en iyi şekilde faydalanabilmeleri için işbu Gizlilik Politikası ve Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen şartlar çerçevesinde ve Üyelik Sözleşmesi’nin mahiyetinden kaynaklanan yükümlülükleri yerine getirebilmesi adına işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edecektir.
  Buna ek olarak, Audiophile.org, Üyelik Sözleşmesi’nden doğabilecek herhangi bir uyuşmazlık durumunda, uyuşmazlık kapsamında gerekli savunmaların gerçekleştirilebilmesi amacıyla sınırlı olmak üzere ve ilgili mevzuat uyarınca belirlenen zamanaşımı süreleri boyunca kişisel verileri saklayabilecektir.
  Veri Güvenliğine İlişkin Önlemlerimiz ve Taahhütlerimiz
  Audiophile.org, kişisel verilerinizin güvenli bir şekilde korumayı taahhüt eder. Kişisel verilerinizin hukuka aykırı olarak işlenmesini ve erişilmesini engellemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik teknik ve idari tedbirleri çeşitli yöntemler ve güvenlik teknolojileri kullanarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca, özel nitelikli kişisel verilerinizi Kurul tarafından belirlenen yeterli önlemlerin alınması ile işlenmektedir.
  Audiophile.org, Kullanıcılar hakkında elde ettiği kişisel verileri bu işbu Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine aykırı olarak başkasına açıklamayacaktır ve işleme amacı dışında kullanmayacaktır. Audiophile.org, işbu Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca dış kaynak hizmet sağlayıcılarla Kullanıcılar’a ait kişisel verilerin paylaşılması durumunda, söz konusu dış kaynak tedarikçilerinin de işbu madde altında yer alan taahhütlere riayet edeceğini beyan eder.
  Ancak Portal üzerinden başka uygulamalara link verilmesi halinde, Audiophile.org uygulamaların gizlilik politikaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
  Gizlilik Politikası Üzerinde Gerçekleşecek Olan Değişiklikler
  Audiophile.org, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman Portal üzerinden yayımlamak suretiyle güncelleyebilir ve değiştirebilir. Audiophile.org’in Gizlilik Politikası’nda yaptığı güncelleme ve değişiklikler Portal’da yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır.
  Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?
  Kullanıcı, işbu Gizlilik Politikası’na konu bilgilerinin tam, doğru ve güncel olduğunu, bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde bunları derhal https://www.audiophile.org/uyelik-bilgilerim/ linkinden güncelleyeceğini taahhüt eder.
  Kullanıcı’nın güncel bilgileri sağlamamış olması halinde Audiophile.org’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
  Kullanıcı ayrıca, Gizlilik Politikası kapsamında kişisel verilerin işlenmesinin durdurulmasını da talep edebilir.

 • Ek-3 Audiophile.org Hizmetleri
  Ek-3 Audiophile.org Hizmetleri

  1. “SATICI” İlan Hizmetleri
  1.1. 'Üye', 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden “SATICI” tarafından belirlenen kurallara uygun olarak ilanlarını yaratacak ve AUDIOPHILE.ORG Veritabanı’na yükleyecektir.
  1.2 ”SATICI”, 'Üye' tarafından oluşturulan ilan/ilanları değerlendirmeye alacak; bahsi geçen ilanların 'Portal'da yayınlanmasını kabul veya reddedecektir. “SATICI”, ilanların değerlendirmesine yönelik kriterleri, koşulları ve süreleri serbestçe tayin ve tespit ederek, “Portal”de yayınlayacaktır.
  1.3 ”SATICI”, “Portal”da yayınlanan ilanların hukuka ve ahlaka aykırı olması, başkalarının şahsi ve ticari haklarına tecavüz edici nitelik taşıması veya bu yönde yapılan ihtarlara muhatap olması veya işbu sözleşme ve “Portal”da yer alan kural ve koşullara doğrudan veya dolaylı olarak aykırı olması gibi sebeplerle 'Üye'ye herhangi bir ihtarda bulunmadan ilgili ilanının yayınını geçici veya sürekli olarak durdurabilir. “SATICI” bahsi geçen duruma ilişkin 'Üye'ye herhangi bir geri ödemede bulunmayacağını, aynı şekilde 'Üye' de ödemiş olduğu bedelin iadesini “SATICI”den talep ve dava etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  1.4 ”SATICI”, 'Üye'nin ilanlarının ve ilan içerisindeki metin, resim ve içeriklerin başka sitelerde, arama motorlarında ve “SATICI” ilan ve reklamlarında görüntülenebilmesi için üçüncü kişilerle anlaşma yapabilir. 'Üye', bu konuda “SATICI”e yetki verdiğini işbu sözleşmede açıklıkla beyan ve kabul etmektedir.
  1.5 'Üye', 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden yaptığı her türlü iş ve işlemin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu; burada gerçekleştirilen iş ve işlemleri kendisinin gerçekleştirmediği yolunda herhangi bir def’i ve/veya itiraz ileri süremeyeceğini ve/veya bu def’i veya itiraza dayanarak yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçınmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  1.6 'Üye', 'Portal'da yayınlayacağı ilanlarda karalama, kötüleme, ticari iftira atma, tehdit veya taciz etme gibi hukuka aykırı her türlü fiili gerçekleştirmeyeceğini, 'Portal'ın altyapısını gerekçesiz ya da aşırı derecede yük getirecek girişimlerde ve eylemlerde bulunmayacağını, yüz kızartıcı, pornografik veya ahlaka aykırı içerikli metinlerin ve görsellerin 'Portal'da yayınlanacak reklamlarda yer almasına izin vermeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  1.7 'Üye', 'Portal'da yayınlattığı ilanlarda gerçek, doğru ve hukuka uygun bilgilerle mal ve hizmetlerinin reklam ve tanıtımını yapacaktır. 'Üye'nin hukuken üzerinde ilanında belirttiği şekilde tasarruf yetkisi olmayan, mal ve hizmetlere ilişkin ilan vermesi yasaktır. Bu kapsamda ilan veren 'Üye'ler için “SATICI”, 'Üye'ye herhangi bir ihtarda bulunmaya gerek olmadan 'Üye'liğini askıya alabilir, 'Üye'likten çıkarabilir, 'Üye'likten geçici bir süre uzaklaştırabilir, işbu sözleşmeyi herhangi bir geri ödeme yükümlülüğü olmadan tek taraflı olarak feshedebilir.
  1.8 'Üye', tüketicinin korunması, fikri haklar, haksız rekabet, reklam konularını düzenleyenler dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir mevzuata aykırı ilan vermeyeceğini ve ilanlarında bu mevzuatlara aykırı beyanların; resim, video gibi görsellerin bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  1.9 'Üye', seçmiş olduğu kategoriye ilişkin ücreti ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  1.10 “Üye”, kendisine ait ilanlarını 'Portal'ın 'Mağazalar' bölümünde detaylı olarak açıklandığı ve sınırları belirtildiği üzere, kendisine ait bir bölümde, kendisi tarafından belirlenen içerik ve bilgilerle birlikte 'Portal' üzerinden yayınlayabilir. Üye’nin işbu madde içerisinde belirtilen şekilde ilanlarını yayınlayabilmesi için, işbu sözleşmenin haricinde, 'Portal'ın 'Mağazalar' bölümünde belirtilen bedelleri ödemesi, bu bölümde belirtilen kural ve koşullara uyması ve ayrıca EK-7 Kurumsal Üyelik Kuralları’nda belirtilen kural ve koşullara uyacağını kabul, beyan ve taahhüt etmesi gerekmektedir.
  1.11 'Üye', farklı bir kullanıcı adı kullanmak suretiyle birden fazla 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' açmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu kuralın ihlali veya herhangi bir sebeple 'Üye'likten çıkarılan, 'Üye'liği durdurulan veya askıya alınan birisinin tekrar Portal'a girmek için farklı bir kullanıcı adı ile bir veya daha fazla 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' açtığının, AUDIOPHILE.ORG tarafından tespit edilmesi halinde; AUDIOPHILE.ORG’in, bu kişinin tüm 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesapları'nı, herhangi bir ihtara gerek olmaksızın iptal etme ve işbu sözleşmeyi herhangi bir geri ödeme yükümlülüğü olmadan tek taraflı olarak feshetme yetkisi olacaktır.

  2. “GET” Güvenli Elektronik Ticaret Hizmetleri
  Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti; işbu sözleşmede belirtilen 'Alıcı' ve 'Satıcı' sıfatına sahip 'Üye'lerin 'Portal'ın alt yapısını kullanarak alım-satım konusunda çevirimiçi (on-line) ortamda anlaşmalarını sağlayacak alt yapının kendilerine sunulması, bu alt yapı üzerinden varılan anlaşma koşullarına uygun olarak tarafların yüklendikleri borcun eksiksiz ifa edilmesi ve bu durumun taraflarca işbu “Sözleşme”de belirtilen koşullar dâhilinde usulüne uygun şekilde AUDIOPHILE.ORG’e bildirilmesi durumunda 'Alıcı' tarafından “AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na aktarılan ürün bedelinin 'Satıcı'nın hesabına transfer edilmesi, eğer 'Satıcı' borcunu gereği gibi ifa etmezse ve bu durum işbu “Sözleşme”de belirtilen koşullar çerçevesinde 'Alıcı' tarafından AUDIOPHILE.ORG’e bildirilirse; “Alıcı' tarafından “AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na aktarılan ürün bedelinin işbu sözleşmede belirtilen koşullar çerçevesinde 'Alıcı'ya iade edilmesini sağlayan, işbu sözleşme ve ayrılmaz bir parçası olan eklerinde ve 'Portal'da detayları açıklanan sistemdir.
  Aşağıdaki hükümler, 'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'ni kullanan 'Alıcı' ve 'Satıcı' sıfatına sahip olan 'Üye'lerin hak ve yükümlülükleri ile “SATICI”nın bu hak ve yükümlülükler karşısındaki durumunu düzenlemektedir.
  'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nden yararlanan 'Satıcı'lar aynı zamanda işbu sözleşmenin 1.1. Maddesinde belirtilen yükümlülüklere de uymak zorundadır. Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti’nden yararlanan 'Satıcı'ların sisteme girdikleri ilanlarda işbu sözleşmenin 1.1. Maddesinde belirtilen hükümler de geçerli olarak uygulanacaktır.

  2.1 Alıcıların Hak ve Yükümlülükleri
  2.1.1 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nde 'Alıcı'; 'Portal'da ilanları gösterilen 'Satıcı'ya ait ürün ve hizmetlerin satın alma talebini AUDIOPHILE.ORG internet portalının alt yapısını kullanarak yapar. 'Alıcı'nın 'Portal' üzerinden AUDIOPHILE.ORG’in internet portalına ait alt yapıyı kullanarak yapmış olduğu satın alma talebinin mahiyeti, ilanda belirtilen mal ve hizmetin satışıyla ilgili tüm şartları kabul ederek, 'Satıcı' ile arasında bir satış akdinin yapmış olduğu satın alma talebiyle akdin kurulduğu anlamına gelmektedir. 'Alıcı' bu satın alma talebiyle ilgili ürün ve hizmeti satın almayı kabul ve taahhüt eder.
  2.1.2 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nde 'Satıcı'; eğer ürünün belli fiyat aralıkları içerisinde 'Alıcı' tarafından verilecek teklifler neticesinde kesin satış fiyatının belirlenmesine ilişkin bir satış yöntemi öngörmüşse, 'Teklif Ver' butonunu kullanarak, 'Alıcı' ürünü satın almak istediği fiyatı belirterek 'Satıcı'ya teklifini yapar. 'Alıcı'nın yapacağı bu teklif 'Satıcı'nın belirlediği teklif aralıkları içerisinde yapılmak zorundadır. 'Satıcı'nın 'Alıcı'nın teklifini kabul etmesi ile taraflar arasında sözleşme kurulmuş olur. Kabul beyanı sistem üzerinden 'Alıcı'nın elektronik posta adresine gönderilir ve eş zamanlı olarak 'Alıcı'nın 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı'nda görüntülenir. 'Satıcı' kabul veya red beyanını 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı'nı kullanarak yapmak zorundadır. 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' kullanılmadan yapılan kabul veya red beyanlarına ilişkin “SATICI”nın hiçbir sorumluluğu yoktur. 'Satıcı' tarafından 'Alıcı'nın verdiği teklifin işbu maddede belirtilen usulle kabul edilmesinden 5 (BEŞ) işgünü içerisinde taraflarca anlaşılan ürün bedelinin 'Alıcı' tarafından AUDIOPHILE.ORG’in 'Güvenli Hesabı'na yatırılmaması durumunda, taraflar arasındaki anlaşma kendiliğinden fesholunmuş addedilecektir. 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nde 'Satıcı' ürünün fiyatını belirleyerek ilan içerisinde ilgili bölümde belirtmişse, “Alıcı”nın sepete ekleme işleminden sonra ürünle ilgili ödeme işlemini gerçekleştirmesi ile taraflar arasında sözleşme kurulmuş olur.
  2.1.3 'Alıcı', Portal' üzerinden “SATICI” internet portalına ait alt yapıyı kullanarak yapmış olduğu satın alma talepleri ile 'Satıcı' tarafından belirlenmiş satış şartlarını ve usullerini de kabul etmiş sayılır. İstisnai durumlar hariç, 'Alıcı' tarafından yapılan satın alma talepleri geri çekilemez veya iptal edilemez. İşbu sözleşme kapsamında istisnai durumlar 2.1.2 (son) maddesinde belirtilen Teklif bedelinin suresi içerisinde 'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Hesabi'na yatırılmaması,'Satıcı'nın kimliğinin belirli olmaması, satıma konu olan ürünün işbu sözleşmenin .2.1.1 ve 2.1.2 maddelerinde belirtilen şekilde taraflar arasında sözleşmenin akdedilmesinden itibaren Satıcı tarafından belirtilen süre zarfında 'Alıcı'ya ulaşmaması olarak tanımlanmıştır.
  2.1.4 'Alıcı', 'Portal' üzerinden “SATICI”nın internet portalına ait alt yapıyı kullanarak yapmış olduğu satın alma taleplerinde yalnızca, 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na para transferini yaparak para borcunun ifasını gerçekleştirebilir. Para borcunun ifasının 'AUDIOPHILE.ORG’in 'Güvenli Hesabı' dışında başka şekilde gerçekleştirilmesi durumunda; AUDIOPHILE.ORG’in işbu sözleşmede belirtilen 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'ne ilişkin hiçbir sorumluluğu bulunmadığı gibi; 'Alıcı' ve 'Satıcı'nın hak ve borçları da işbu sözleşmede belirtilen hükümlere tabi değildir. AUDIOPHILE.ORG, para borcunun ifasında anlaşmalı bankalarla hareket ederek 'Alıcı'ya taksitle ödeme kolaylığı sunabilir. Bu durumda ilgili taksitli ödemeye ilişkin koşullar, “SATICI” tarafından ödemenin gerçekleştirilmesi sırasında 'Portal'ın ilgili bölümünden 'Alıcı'ya duyurulmaktadır. 'Alıcı' taksitli ödemeye karar verir ise, 'Portal'ın ilgili bölümünde belirtilen koşulları da kabul etmiş olmaktadır.
  2.1.5 'Alıcı', işbu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde 'Satıcı' ile aralarındaki satış akdinin ödeme kısmının ifası amacıyla “AUDIOPHILE.ORG’in, Güvenli Hesabı'na, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan Ek-1’deki süreç tamamlanana kadar bloke edilmek üzere gönderilecektir. 'Alıcı', 'Satıcı'ya ürünün gönderi bilgilerini göndermesinden sonra ürünü teslim alıp 'Güvenli Hesap'taki ürün bedelinin 'Satıcı'nın hesabına transferi için 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunacağını veya 'Satıcı' tarafından kendisine gönderilen ürünü kabul etmemesi halinde ise, ürünü 'Satıcı'ya iade edeceğini ve ürün bedelinin kendisine iade edilmesi için 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunacağını kabul ve taahhüt eder. 'Alıcı' ürünü 'Satıcı'ya herhangi bir nedenle iade etmek üzere geri gönderdiği takdirde 'AUDIOPHILE.ORG’İN Güvenli Hesabı'nda tutulan ilgili ürüne ait satış bedeli, ancak 'Satıcı'nın ürünü geri aldığına dair ' AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunması halinde 'Alıcı'nın hesabına geri gönderilecektir. “Alıcı” tarafından işbu madde içerisinde belirtilen şekilde onay verilmesi halinde; verilen onay hiçbir şekilde onay geri alınamayacak, bu süreçten sonra ortaya çıkabilecek herhangi bir uyuşmazlık ve benzeri durumda “SATICI”, “Üye”ler arasındaki iletişimi sağlama da dahil olmak üzere herhangi bir yükümlülük altında bulunmayacaktır. 'Alıcı' yukarıda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde, “SATICI” tarafından 'Satıcı'nın kendisine yolladığı ürünü kabul etmiş sayılacağını ve 'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Hesabı'nda bulunan söz konusu mala ilişkin ürün bedelinin herhangi bir uyarıya gerek kalmadan 'Satıcı'ya transferi için 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunmuş sayılacağını kabul ve beyan eder. 'Alıcı” işbu madde içerisinde belirtilen işlemleri işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan Ek-1’deki süreçlere, portal dahilinde konuyla ilgili yapılan açıklamalara ve sürelere uygun olarak yerine getireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  2.1 'Alıcı', 'Satıcı'lar tarafından satıma arz edilen ürün ve hizmetlerin ayıplı olup olmaması, listelenmesi, satışa arzı yasaklı ürünlerden olup olmaması, niteliği, orijinalliği, ürünün tanıtımında kullanılan yazılı ve/veya görüntülü açıklamaların doğruluğu ve tamlığı da dahil olmak üzere, ürün ve hizmetle ilgili hiçbir konu hakkında AUDIOPHILE.ORG’in bilgi sahibi olmadığı ve olması gerekmediğini ve bunları taahhüt ve garanti etmek yükümlülüğü bulunmadığını kabul ve beyan eder.
  2.2 'Alıcı', 'Satıcı'ya havale edilmesi için 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na gönderdiği satış bedelinin KDV dahil hizmet bedeli komisyonu kesildikten ve 'Alıcı' tarafından işbu sözleşmenin 2.1.5. maddesinde belirtilen yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra 'Satıcı'nın “SATICI”e bildirdiği ve sadece Türkiye sınırları içerisindeki bir banka hesabına transfer edileceğini, bu süreçte 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'nda bulunan 'Alıcı' ve/veya 'Satıcı' nın parası üzerinde “SATICI”nın kendi adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmadığını kabul ve beyan eder.
  2.2 Satıcıların Hak ve Yükümlülükleri
  2.2.1 'Satıcı' satıma arz ettiği ürün ve hizmetler üzerinde çekişmesiz bir şekilde mutlak olarak tasarrufta bulunma hak ve yetkisine sahip olduğunu; bahsi geçen ürün ve hizmetlerin kendisi tarafından satılmasına karşı herhangi bir hukuki veya fiili engel bulunmadığını kabul ve taahhüt eder. 'Satıcı' satıma arz ettiği ürün ve hizmetlerin satışı, ilanı yasak ürünler de dâhil olmak üzere işbu sözleşme hükümlerince belirlenen veya 'Portal'ın ilgili yerlerinde belirtilen 'Portal'ın ve 'Portal'da sunulan hizmetlerin kullanımına ilişkin kurallara ve üyeliğe ilişkin koşullara aykırı olmadığını ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun olduğunu kabul ve taahhüt eder. 'Satıcı' satışa arz ettiği ürün ve hizmetlerin tüm hukuki sorumluğunun kendisine ait olduğunu “SATICI”nın ürün ve hizmetlerin arzı ve satışı konusunda, hiçbir sıfat altında kendisiyle doğrudan ve dolaylı ilişki içinde olmadığını kabul eder.
  2.2.2 'Satıcı', satıma arz ettiği ürün ve hizmetle ilgili satın alma talebinde bulunan 'Alıcı'ya söz konusu ürün ve hizmetin satışını ilanında belirttiği şekilde gerçekleştireceğini kabul ve taahhüt eder.
  2.2.3 'Satıcı', 'Alıcı'nın 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na parayı göndermesi halinde 'Alıcı'ya ürün ve/veya hizmetin satışını gerçekleştireceğini ve ürün ve/veya hizmetin teslimini 'Alıcı' ile kararlaştırdıkları ve işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan EK-1’de belirtilen süreç ve sürelere uygun olarak tam ve eksiksiz bir şekilde ifa edeceğini kabul ve taahhüt eder.
  2.2.4 'Satıcı', satışa arz ettiği ve ilanında belirttiği ürün veya hizmetlerin yasaklı ürünlerden olmasından, ürün veya hizmetin üretilmesinin, çoğaltılmasının, satılmasının, dağıtılmasının veya herhangi bir şekilde satışa arzına ilişkin bir fiilde bulunulmasının yürürlükteki herhangi bir düzenlemeye aykırı olmasından dolayı doğabilecek her türlü hukuki, ticari ve idari talebe karşı sorumlu olduğunu, bu yönde “SATICI”e yapılan taleplere karşı AUDIOPHILE.ORG’i her türlü adli, ticari ve idari makam önünde savunma yükümlülüğü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
  2.2.5 'Satıcı', işbu sözleşmenin 2.2.2. maddesi doğrultusunda satma yükümlülüğü altına girdiği ürünlerin bedellerinin, AUDIOPHILE.ORG tarafından yönetilen 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na 'Alıcı' ve 'Satıcı' arasındaki alım-satım işlemi yani ürün veya hizmetin “Satıcı” tarafından fiziki olarak teslimi ve 'Alıcı' tarafından kabulü tamamlanana kadar bloke edilmek üzere 'Alıcı' tarafından iletileceğini kabul ve beyan eder. 'Satıcı', 'Alıcı'nın ürünü teslim alıp, 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'ndaki ürün bedelinin 'Satıcı'nın hesabına iletilmesi için AUDIOPHILE.ORG’e bildirimde bulunabileceğini veya 'Satıcı' tarafından kendisine gönderilen ürün veya hizmeti kabul etmeyerek ürün veya hizmeti 'Satıcı'ya iade edebileceğini ürün veya hizmet bedelinin kendisine iade edilmesi için AUDIOPHILE.ORG’e bildirimde bulunabileceğini kabul ve taahhüt eder. 'Satıcı', 'Alıcı'nın yukarıda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde AUDIOPHILE.ORG’in, 'Satıcı'nın 'Alıcı'ya yolladığı ürün ve hizmeti 'Alıcı'nın kabul etmiş olduğunu varsayacağını ve 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'nda bulunan söz konusu mala ilişkin ürün bedelinin herhangi bir uyarıya gerek kalmadan 'Alıcı' tarafından 'Satıcı'ya iletilmesi için AUDIOPHILE.ORG’e bildirimde bulunulmuş sayılacağını kabul ve beyan eder. 'Satıcı' işbu madde içerisinde belirtilen işlemleri işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan Ek-1’deki süreçlere, “Portal” dahilinde konuyla ilgili yapılan açıklamalara ve surelere uygun olarak yerine getireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  2.2.6 'Satıcı', 'Alıcı'ya karşı işbu sözleşme uyarınca ürün veya hizmeti zamanında ve satışa arzında belirttiği niteliklere uygun ve ayıptan arî olarak göndereceğini ve teslimini sağlayacağını; ürün veya hizmetin 'Alıcı'ya satımı, mülkiyetinin ve ilgili haklarının devri ile yükümlülüklerin sadece kendisine ait olduğunu kabul eder.”Satıcı” işbu madde içerisinde belirtilen gönderme ve teslim yükümlülüğünü, “SATICI” tarafından onaylanan kargo firmaları aracılığıyla yerine getireceğini, gönderi ile ilgili bilgileri “AUDIOPHILE.ORG Üye Hesabı” üzerinden “Portal”a gireceğini, bu yükümlülükleri yerine getirmeden gönderi veya teslim yapması halinde, “Alıcı” tarafından 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na gönderilen bedelin kendisine iletilmeyeceğini ve “Alıcı”ya iade edileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  2.2.7 'Satıcı', 'Alıcı'nın kendisine havale edilmesi için 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na gönderdiği satış bedelinin KDV dahil hizmet bedeli komisyon kesildikten ve 'Alıcı'nın işbu sözleşmenin 2.1.5. maddesinde belirtilen yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra 'Satıcı'nın '-AUDIOPHILE.ORG’e bildirdiği ve sadece Türkiye sınırları içerisindeki bir banka hesabına transfer edileceğini, bu süreçte ''AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'nda bulunan 'Alıcı' ve/veya 'Satıcı'nın parası üzerinde AUDIOPHILE.ORG’in kendi adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmadığını kabul ve beyan eder.

  3. Listeleme Hizmetleri
  3.1 Bu “Hizmet” “Üye”lerin “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı” üzerinden girmiş oldukları ilan içeriklerinin “SATICI” “Portal”ında yer alan kategoriler altında görüntülenmesinin sağlanmasıdır. Listeleme; “SATICI” “portal”ının dinamik alt yapısı üzerinden “Kullanıcı”ların ilgili kategoriler altında özelleştirdikleri sorguları doğrultusunda “Üye”lere ait ilanların “Kullanıcı” tarafından “SATICI” tarafından belirlenen sıra dahilinde “SATICI” ara yüzü üzerinden görüntülenmesidir. Listeleme; “SATICI” veritabanına gelen sorguların “SATICI” veritabanı üzerinde çalışan bilgisayar programının döneceği otomatik yanıtların “Kullanıcı”ya gösterilmesi esasına dayanır. Bu sorgu neticesinde görüntülenen ilanlar, “Üye”ler işbu dokümanda belirtilen doping hizmetlerini seçmemiş iseler; otomatik olarak listelenir. “Üye”ler ilanların listelemede farklı şekilde (sorgu sırası; ilanların okunurluğu, ilanların içeriği v.b yönlerden) yer almasını isterlerse; işbu dokümanda yer alan doping hizmetlerinden yararlanmak durumundadırlar.
  3.2 İlanlarının hangi kategori altında görüntüleneceğini(n) seçimi öncelikle “Üye”ye aittir. “Üye”nin belirlediği kategorinin ilanının konusuyla ilişkili olmaması durumunda “SATICI” ilgili ilanının konusuyla ilişkili olan kategori altında görüntülenmesini “Üye”ye herhangi bir bildirimde bulunmadan sağlayabilir.
  3.3 ”SATICI” “Portal”ında görüntülenecek ilanların kaç adetinin ücretsiz olacağı; kaç adetinin ise ücretli olacağını belirlemek hak ve yetkisi “SATICI”e aittir. “SATICI” bu yetkisini dilediği zaman kullanabilir. “Üye”nin “Portal”da görüntülenen ücretsiz ilanları “SATICI”nın“Üye”ye yapacağı bildirim neticesinde ücretli olarak görüntülenmesi sağlanabilir. Bu durumda “Üye” “SATICI” tarafından kendisine ücretli olacağı bildirilen mevcut ilanları için “SATICI” tarafından kendisine bildirilen süre içinde ücret ödeyerek ilanların aynı hüküm ve koşullar çerçevesinde “portal” üzerinden görüntülenmesini sağlayabilir. “Üye” “SATICI”nınbelirleyeceği süre içerisinde ilgili ilanlara ilişkin ücreti ödemez ise “SATICI” bu sürenin bitiminde ücretli olacağını “Üye”ye bildirdiği ilanların “portal” dahilinde görüntülenmesini durdurabilir.

  4. Mağaza Sayfaları Hizmetleri
  4.1 “Üye”lerin “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı” üzerinden girmiş oldukları ilan içeriklerinin AUDIOPHILE.ORG tarafından belirlenen ücret karşılığında “Üye”ler tarafından “mağaza” adı altında oluşturulacak sayfalar toplu olarak gösterilmesini sağlayan hizmettir.
  4.2 Mağaza Sayfaları Hizmetlerinin kullanım ve yararlanma koşulları Portalın ilgili bölümünde “Üye”lere yönelik açıklamalarda belirtilir. “Üye”ler bu açıklamalarda belirtilen koşullara uymakla mükelleftir.

  5. Doping (Vitrin, Özellikli, Koyu Renk vs) Girişler
  5.1 Üye”ler Portal dahilinde yayınlanan ilanlarının diğer ilanlardan farklı biçimlerde Portal kullanıcıları tarafından daha kolay ulaşılabilmesi, ilanlarının görsel etkinliğinin arttırılabilmesi gibi amaçlarla “SATICI” tarafından sunulan ücrete tabi bir takım (Doping) hizmetlerinden yararlanabilirler.
  5.2 Bu “Hizmet” sayesinde “Üye”ler “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı” üzerinden girmiş oldukları ilan içeriklerinin listelemede farklı biçimlerde yer almasının sağlayabilirler. İçeriği ve ücreti AUDIOPHILE.ORG tarafından belirlenen dopinglerden birinin ya da birkaçının Üye tarafından ilanının oluşturulması sırasında seçilmiş olması halinde, söz konusu ilan; Üye tarafından seçilmiş olan doping ya da dopinglerin özelliklerine göre, Listelemede aynı doping ya da dopinglerin seçilmemiş olduğu ilanlardan farklı biçimlerde görüntülenecektir. Doping sadece seçilmiş olduğu ilana aittir,üye tarafından seçilmiş olduğu süre bitiminden önce yada sonra farklı bir ilana aktarılamaz, dopingin AUDIOPHILE.ORG kaynaklı sayfa hatalarından yada AUDIOPHILE.ORG veri tabanındaki sorunlardan kaynaklı nedenlerle görüntülenmesinde doğacak süre kaybı AUDIOPHILE.ORG tarafından dopingin süresine sorunlu günler kadar ek yapılmak koşulu ile giderilir.
  5.3 Doping içerik ve ücretleri AUDIOPHILE.ORG tarafından belirlenir. AUDIOPHILE.ORG söz konusu içerik ve ücretleri “Portal”da Üyelere duyurulmak kaydıyla istediği zaman değiştirme hak ve yetkisine sahiptir. Dopingi yayında olan ilanın üye tarafından yayından kaldırılması yada bağlı bulunduğu ilanın sitekurallarına aykırı olduğu durumlarda AUDIOPHILE.ORG ilanı ve dopingi yayından kaldırır ve ilan sahibine (üye’ye) ödeme iadesi yapmaz.
  5.4 Hediye Dopinglerin Ücretlendirilmesi Şartı: Kullanıcının mağazayı kapatma isteği halinde ya da mağaza kurallarının ihlali durumunda mağaza kullanım hakkının Audiophile.org tarafından sona erdirilmesi durumunda; sisteme hediye ya da başka adlar altında olsa bile ücretsiz olarak tanımlanmış olan dopinglerin kullanılmış olanlarına karşılık olan ücret de mağaza kapatma isteği ya da mağaza kullanım hakkının sona erdirilmesi anındaki birim bedelinden hesaplanarak mağaza bedelinden kesilir ve mağaza bedeli bu bedeller kesilmiş olarak iade edilir.
  5.5 AUDIOPHILE.ORG tarafından “Portal”da sunulan doping hizmetlerine “Doping” sayfasından ulaşılabilir.
  6. Ek Hizmetler
  'Üye'ler, yukarıda sayılan temel 'hizmet'lere ek olarak 'Portal'dan duyurulan ve kullanım koşulları “Portal”ın ilgili kısımlarında belirtilen 'Hizmet'lerden, eğer ilgili hizmet için bir ücret öngörülmüşse belirtilen ücreti ödeyerek yararlanabilirler. 'Üye'ler “SATICI” tarafından işbu madde kapsamında tanımlanan ve 'Portal'ın ilgili bölümünde duyurulan hizmetlere ilişkin 'Portal'ın ilgili bölümünde yapılan açıklamalar çerçevesindeki yükümlülüklere uyacağını kabul ve taahhüt etmektedir.
 • Ek-4 İlan Verilmesi, Satışa Arzı Yasaklı Ürün ve Hizmetler
  Ek-4 İlan Verilmesi, Satışa Arzı Yasaklı Ürün ve Hizmetler

  www.audiophile.org portalında sadece müzik sistemleri, müzik aletleri, müzik dinlemeye yarayan aygıtlar ile ilgili ilanlar verilebiir. Ancak Odyofil den muhtelif satılık bölümünde yasaklı olmamak şartı ile diğer her türlü ilan verilebilir. ilanı verilmesi, satışa arzı ve listelenmesi yasaklı olan ürün ve hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere aşağıda belirtilmektedir.
  • Sağlık Beyanlı Ürünler
  • Reçeteyle Satılan İlaçlar
  • Kültür ve Tabiat Varlıklarıı
  • Web Ortamında Saldırma ve Program Kırma Yazılımları
  • Koleksiyon özelliği taşısa dahi ateşli silahlar satılamaz.
  • Kopya & Korsan Ürünler
  • Tütün ve Mamülleri ve Elektronik Sigara
  • Alkol
  • Yasaklı Yayınlar
  • Yasaklı Hayvan Türleri
  • Cinsel İçerik ve Pornografik Ürünler
  • Taklit Tasarım Ürünleri
  • Sahte Belgeler
  • Trafik Aygıtları
  • Fon & Hisse Senedi
  • Organ Satışı
  • Şans Oyunları
  • Kişilik Hakları
  • Yasal olmayan doğal ya da kimyasal maddeler, her türlü uyuşturucu madde
  • Telsiz
  • Numaralı Gözlük Çerçevesi, Camı ve Lens
  • İşitme Cihazları
  • Veteriner tıbbi ürünleri
  • Kanunen satılması yasak olan her türlü ürün ve verilmesi yasak olan her türlü hizmetler

  AUDIOPHILE.ORG bu ürün ve hizmetlere ilişkin portalın ilgili bölümünde yapacağı açıklamalar doğrultusunda bu ürün ve hizmetlere daha sonra eklemeler yapabilir.
  “Üye”ler AUDIOPHILE.ORG portalında belirtilen ilanı verilmesi, satışa arzı ve listelenmesi yasaklı olan ürün ve hizmetleri güncel olarak takip etmek ve verdiği ilanlarının bu özellikleri taşımadığından emin olmak zorundadır.
 • Ek - 5 Kullanıcı Değerlendirme Esasları
  Ek - 5 Kullanıcı Değerlendirme Esasları

  AUDIOPHILE.ORG Hizmetleri (Kısaca 'Hizmet'): 'Portal' içerisinde 'Üye'nin işbu sözleşme içerisinde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla “SATICI” tarafından ortaya konulan uygulamalar olup, Ek-2’de tanımlanmaktadır. “SATICI”, 'Portal' içerisinde ortaya konulan uygulamalar üzerinde 'Üye'nin işbu sözleşme içerisinde tanımlı olan iş ve işlemleri daha etkin şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak üzere dilediği zaman 'Hizmet'lerinde değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. “SATICI” tarafından yapılan bu değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili 'Üye'nin uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar, “SATICI” tarafından ilgili 'Hizmet'in kullanımıyla ilgili açıklamaların bulunduğu “Portal”dan 'Üye'ye duyurulur.
  Kullanıcı Profili; kullanıcıların geçmişte “SATICI” “portal”ı üzerinden “Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti”nden yararlanmak suretiyle yapmış oldukları alım satım işlemleri neticesinde diğer alıcı ve satıcıların değerlendirmeleri doğrultusunda verdikleri puanlar ve yaptıkları yorumların görüntülendiği bilgi sayfalarıdır.
  Üye Profili değerlendirme sistemi, 'Üye'ler arasında güvenli iletişim ve ticaret yapılabilmesi, 'Üye'lerin ve 'Kullanıcı'ların diğer 'Üye'ler hakkında fikir sahibi olabilmeleri amacıyla tamamen 'Üye'lerin inisiyatifi ve değerlendirmeleri ile oluşturulmuş bir değerlendirme ve puanlama sistemidir. Üye Profiline yeni mesajlar girme hakkı ve yetkisi sadece 'Üye'lere ve “SATICI”e aittir. 'Üye'ler kullanıcı profiline yeni yorumlar eklerken, yorumlarını sadece “SATICI” 'Hizmet'leri ve 'Portal'ı kullanımı doğrultusunda edindikleri tecrübeleri ve bilgileri doğrultusunda gireceklerdir.
  Üye Profili oluşturulurken ve kullanıcı profiline yeni yorumlar eklerken 'Üye'lerin yaptıkları yorum ve puanlamalara ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk yorumu ekleyen ve puanlamayı yapan 'Üye'ye aittir. “SATICI” Kullanıcı Profillerinde bulunan yorum ve puanlamalardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluğu kabul etmeyecektir. “SATICI”nınsöz konusu yorum ve puanlamaların adil veya doğru olup olmadığına yönelik bir araştırma ya da değerlendirme yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır.
  Diğer alıcı ve satıcılar tarafından yapılan yorum ve verilen puanlar her bir “Güvenli Elektronik Ticaret” işlemi için 1 (bir) defaya mahsus olmak üzere gerçekleştirilebilmektedir. Söz konusu yorum ve puanlamalar değiştirilemez, silinemez, aynı “Güvenli Elektronik Ticaret” işlemi için tekrar oy verilemez.
  'Üye'ler hiçbir gerekçe altında, herhangi bir yöntem kullanarak, Üye Profili değerlendirme sistemini manipüle edecek, işlemde bulunduğu karşı taraf “Üye”yi kendi profili ile ilgili olumlu yorumda bulunmaya zorlama veya olumsuz yorumda bulunmayı engellemeye yönelik davranışlarda bulunamazlar; bulundukları takdirde konuyla ilgili AUDIOPHILE.ORG’in meydana gelen tüm zararını tazmin edeceklerini ve AUDIOPHILE.ORG’in tek taraflı olarak ve ihbarda bulunmadan işbu sözleşmeyi feshetme ve 'Üye'nin üyeliğine son verme hakkı bulunduğunu kabul ve beyan ederler.
  'Üye'ler, kendileri için oluşturulmuş üye profillerini hiçbir şart ve koşulda başka bir 'üye'ye devredemez veya hiçbir şekilde kullanımına izin veremezler. 'Üye'nin kendisi için oluşturulmuş üye profilini başkasına devretmesi veya kullanıma açması halinde 'Üye'ler AUDIOPHILE.ORG’in tek taraflı olarak ve ihbarda bulunmadan işbu sözleşmeyi feshetme ve 'Üye'nin üyeliğine son verme hakkı bulunduğunu kabul ve beyan ederler.
  Kullanıcılar kendileri tarafından yapılan yorumların aşağıda sayılan kategorilerden birine dâhil olması halinde “SATICI”nınsöz konusu yorumu kaldırma ve/veya yorum sahibinin “SATICI” üyeliğini askıya alma ya da son verme hakkına sahip olduğunu kabul ve beyan eder:
  1. Yorumun karalama veya iftira niteliğinde ya da onur kırıcı veya yasadışı nitelikte olduğunun bir mahkeme kararıyla tespit edilmiş ve söz konusu kararın AUDIOPHILE.ORG'e sunulmuş olması,
  2. Yorumun argo ve ırkçı ifadeler içermesi,
  3. Yorumun genel ahlaka aykırı, kişilik haklarını zedeleyici veya küçük düşürücü ifadeler içermesi,
  4. Yorumun, hakkında yorum yapılan kullanıcının tüm AUDIOPHILE.ORG kullanıcılarına açık mevcut bilgileri dışındaki kişisel bilgilerini, adresini, telefonunu, e-mail adresini, vb. içermesi,
  5. Yorumun AUDIOPHILE.ORG'e, yanlış ve/veya sahte kullanıcı bilgisi vermiş olan ve kendisine ulaşılamayan kullanıcılar tarafından yapılmış olması,
  6. Yorumun olumsuz nitelikte olup yanlışlıkla başka bir kullanıcıya verilmiş olması ve bu durumun yorum sahibi kullanıcı tarafından “SATICI” e bildirilmesi,
  7. Yorumun link veya script içermesi.
  'Üye'lerin, AUDIOPHILE.ORG tarafından portalda belirtilen kuralları veya işbu sözleşmenin ve eklerinin hükümlerini ihlal ettikleri takdirde, AUDIOPHILE.ORG tarafından kullanıcı profillerinden ceza puanı düşülebileceğini kabul ve beyan ederler.